Zmarł ks. prof. dr hab. Marian Włosiński

16 czerwca 2016

Z przykrością informujemy, że w dniu 15 czerwca br. zmarł po ciężkiej chorobie Ksiądz Prof. zw. dr hab. Marian Włosiński, nauczyciel akademicki Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, członek Zarządu Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.


ks marian wlosinskiZ naszą Uczelnią zmarły Ksiądz Profesor Marian Włosiński związany był od 2007 roku jako wykładowca na Wydziale Nauk Pedagogicznych. Pełnił nieprzerwanie do ostatnich dni funkcję przewodniczącego naukowej Rady Wydawniczej Kujawskiej Szkoły Wyższej. Od samego początku swojej posługi duszpasterskiej związany był z działalnością na rzecz młodzieży i środowiska nauczycielskiego. Szczególną aktywność przejawiał jako diecezjalny duszpasterz młodzieży akademickiej, młodzieży szkolnej i nauczycieli. W latach 1991-2012 był duszpasterzem kuratorów przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Ukoronowaniem szczególnej aktywności Księdza Mariana Włosińskiego był kilkunastoletni udział w pracach Komisji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.
Ważne miejsce w życiu zmarłego zajmowała działalność dydaktyczna i wydawnicza, a także wkład w rozwój szkolnictwa wyższego i życia naukowego zarówno we Włocławku jak i w Polsce. Prowadził wykłady w wielu renomowanych uczelniach wyższych w Polsce i za granicą, m.in. w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, na Uniwersytetach: Mikołaja Kopernika w Toruniu, Komeńskiego w Bratysławie, Rużomberku na Słowacji oraz Uniwersytecie Wileńskim na Litwie. Ukoronowaniem działalności dydaktycznej i naukowej było uzyskanie w 2013 r. przez ks. M. Włosińskiego z rąk Prezydenta Słowacji tytułu profesora nauk teologicznych .
Jest autorem ponad 220 publikacji i artykułów naukowych wydanych zarówno przez Kujawską Szkołę Wyższą, wydawnictwa krajowe jak i uczelnie zagraniczne.
Swoje zainteresowania dydaktyczne ze studentami koncentrował wokół przedmiotów z pedagogiki, filozofii, etyki, resocjalizacji i rewalidacji. Wypromował ponad sześćdziesięciu licencjatów oraz prawie dwustu magistrów.
Recenzował także cztery zagraniczne rozprawy habilitacyjne, a także dziesięć zagranicznych rozpraw doktorskich.
W dniu 30 czerwca br. kolejna grupa przyszłych magistrów wypromowanych przez Księdza Profesora przystąpi do końcowego egzaminu, ale już bez swojego mistrza.
W zmarłym Profesorze Księdzu Marianie Włosińskim społeczność akademicka Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku traci wybitnego wykładowcę, wychowawcę oraz życzliwego i mocno związanego z naszym środowiskiem przyjaciela.
Pogrzeb naszego Profesora odbędzie się w dniu 18 czerwca (sobota) o godz. 11:30 w Parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Kościelnej 8 na osiedlu Michelin we Włocławku.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: