Zakończenie „Kreatywnych Wakacji – 3”

28 lipca 2017

Za nami czwarty i ostatni tydzień spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach „Kreatywnych Wakacji – 3” organizowanych przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.


Zajęcia realizowane były w ramach Projektu współfinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek w zakresie zadania pn. prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich. Ostatni tydzień to spotkania dzieci z przyrodą, które poprowadziła mgr Anna Zielińska.

W dniach 24-25.07.2017, odbyły się zajęcia „PARKOWE ABECADŁO – gry i zabawy terenowe” wzięło w nich udział 34 dzieci. Uczestnicy zajęć zapoznali się z pojęciem parku narodowego, poznali rozmieszczenie parków na mapie Polski, jak również ich wielkość, zakres działalności, gatunki roślin i zwierząt w nich występujące, w tym gatunków chronionych i zagrożonych wyginięciem. Zapoznały się również z symboliką logotypów parków. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach poznały regulamin wybranych parków narodowych, nauczyły się jak zachowywać się podczas pobytu na terenie parków, np. w lesie, górach, gdy widzimy dzikie zwierzę lub spotka nas burza, a także jak ubrać się na wycieczkę zgodnie z miejscem docelowym. Poznały ekwipunek turysty górskiego, jak również odbyły lekcję topografii, i oznakowania szklaków turystycznych. Dzieci zauważyły również, że teren parków narodowych może uczyć historii Polski.

W dniach 26-27.07.2017, odbyły się zajęcia „SKRZYDLACI PRZYJACIELE – czyli ptasie warsztaty” wzięło w nich udział 28 dzieci i młodzieży. Zajęcia rozpoczęły się z zapoznaniem z ewolucją ptaków od ery dinozaurów po dzień dzisiejszy, z ich występowaniem na kuli ziemskiej, ich budową, rolą jaką odgrywają m.in. pióra i dzioby u różnych gatunków ptaków. Dzieci uczyły się rozpoznawać ptaki po śladach ich nóg. Wykonały także z gipsu odlew kaczej nogi, ptasie portrety jak również papierowe sówki i „koty” – pomysłowość uczestników nie zna granic.

Zajęcia przyrodnicze pokazują jak cenne w życiu człowieka jest środowisko i rozwój zgodny z naturą. Kształtują i wzmacniają postawy proekologiczne głównie poprzez uwrażliwienie na potrzeby różnych gatunków zwierząt, w tym ptaków mieszkających w najbliższym sąsiedztwie. Dodatkowo uczą dzieci o zagrożeniach powodowanych przez niewłaściwe postępowanie człowieka.

Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Projektu „Kreatywne wakuje- 3” za liczny udział, aktywne uczestnictwo oraz mile spędzony czas. Realizatorzy dziękują także rodzicom dzieci za przejawy sympatii i każde miłe słowo.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: