Zakończenie kolejnego roku akademickiego w KDUTW Oddz. Radziejów

17 czerwca 2016

W dniu 16 czerwca 2016 roku w podniosłej atmosferze w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie słuchacze KDUTW Oddz. Radziejów zakończyli kolejny rok akademicki.


 Przewodniczący Rady słuchaczy Jan Jaworski w swoim wystąpieniu zasygnalizował dokonania, których nie brakowało w ostatnim okresie. Były kwiaty, podziękowania.

Następujące osoby otrzymały dyplomy: Dyplomy uznania za aktywne uczestnictwo: Bazelewska Anna, Gąsiorowska Genowefa, Izydorczyk Grażyna, Sikorska Barbara, Zasada Bożena, Sołtysińska Halina, Szynkowska Mirosława, Szynkowski Szymon, Jałoszyńska, Emilia, Lorenc Barbara, dyplomu uznania za wspieranie działalności KDUTW Oddz. Radziejów: Kołtuniak Jarosław – starostwa radziejowski, Staniszewski Sławomir- vice starosta, Szuszman Marek- wójt gminy Radziejów, Nowacki Jerzy – prezes Zarządu KDUTW, Marszewska Ewa-pełnomocnik rektora , Włodarski Arkadiusz- dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych , Wielgosz Danuta- dyrektor MiPBP, Filutowska Lilia- dyrektor Szkoły Muzycznej, Zawidzka Agnieszka-opiekun administracyjny, Smykowska Ewa- instruktor robotek ręcznych.

Album fotek. Tutaj:

https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10210178893209689.1073742753.1259848402&type=3

Wykład „ Chrzest Polski 1050 rocznica” wygłosił prorektor KSW we Włocławku dr Władysław Kubiak.

Przypomniał wiele faktów, to, że Chrzest Polski, od którego datuje się początek państwa polskiego i proces chrystianizacji jego ludności, został zapoczątkowany 14 kwietnia 966 roku przez osobisty chrzest Mieszka I. Miejsce nie zostało jak dotąd ustalone. Pierwszy historyczny władca Polski mógł zostać ochrzczony na Ostrowie Lednickim, w Gnieźnie bądź w Poznaniu – gdyż tam odkryto baptysteria z drugiej połowy X wieku. Akt ten zapoczątkował proces chrystianizacji ówczesnego państwa polskiego i jednocześnie włączył je do rodziny chrześcijańskich narodów Europy. Wedle zgodnej opinii historyków bez tego aktu Polski, jako suwerennego organizmu państwowego nie dałoby się utrzymać. Akt przyjęcia chrztu uczynił z Mieszka I władcę równego innym władcom chrześcijańskim w ówczesnej Europie. Do Polski zaczęli napływać duchowni, którzy służyli pomocą władzy i tworzyli pierwsze zręby kultury chrześcijańskiej. By zapobiec uzależnieniu się swego młodego państwa od Niemiec, polski książę przyjął chrzest za pośrednictwem Czech. Mogło się to dokonać po poślubieniu przez Mieszka czeskiej księżniczki Dobrawy, która była już chrześcijanką. W 968 roku przybył do Poznania biskup Jordan, który działalnością misyjną objął całe terytorium ówczesnego państwa polskiego. Na Ostrowie Tumskim wzniesiono zaś pierwszą na ziemiach polskich katedrę, gdzie pochowano Mieszka I oraz jego syna – króla Bolesława Chrobrego.

W części artystycznej wystąpiła nasza grupa kabaretowa „Co Wy na to” z programem skorelowanym z tematyka wykładu, bawiąc swoim humorem i talentem wszystkich jego uczestników.

Przedstawiono kronikę naszego uniwersytetu od szóstego roku jego istnienia autorstwa Bożeny Zasady przy współdziałaniu z Karolem Szmagalskim.

Slajd z 2016 roku. Tutaj:

http://slajdzik.pl/slajd/kdutw-oddz-radziejow-119799

Slajd. Zakończenie roku akademickiego 2016. Tutaj:

http://slajdzik.pl/slajd/zakonczenie-roku-akademickiego-2016-w-kdutw-oddz-radziejow-122525

Karol Szmagalski

Artykuł. Tutaj:

http://aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl/mieszkaniec/artykul/zakonczenie-kolejnego-roku-akademickiego-w-kdutw-oddz,241088,t,id.html

A także tutaj:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zakonczenie_kolejnego_roku_akademickiego_w_kdutw

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: