Zajęcia on-line już możliwe na uczelnianej platformie LMS ILIAS

29 listopada 2017

Sukcesem zakończyły się działania ukierunkowane na integrację systemu wideokonferencyjnego BigBlueButton z platformą e-learningową LMS ILIAS Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku. To pierwsze w Polsce tego typu rozwiązanie, autorstwa pracowników Centrum E-learningu KSW, stanowiące, że możliwe jest prowadzenie wirtualnych zajęć w formule on-line bezpośrednio z platformy cel.ksw.wloclawek.pl. Integracja systemowa ma szczególne znaczenie w kontekście procesu kształcenia realizowanego w Wydziale Zamiejscowym w Nowym Targu, na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe.


[fblike]

2017 11 29 big blueSystem BigBlueButton umożliwia organizację wideokonferencji, w trakcie której wykładowca udostępnia użytkownikom nie tylko dźwięk i obraz, ale również zapewnia dostęp do wirtualnej tablicy, na której może wyświetlać wybrane pliki (pdf, prezentacje ppt, pliki word, arkusze excel). Dużym udogodnieniem jest możliwość dodawania na tablicy dodatkowych znaczników, pozwalających na podkreśleniu aktualnie omawianych zagadnień. Ponadto możliwe jest przeprowadzenie w ramach wideokonferencji szybkiego głosowania, które pozwoli uczestnikom na wpływanie na jej przebieg lub przekazywanie wykładowcy informacji zwrotnych. Bardzo pożyteczna jest także funkcja przechwycenia pulpitu, która umożliwia wykładowcy na pokazywanie użytkownikom także symulacji wybranych działań na komputerze.
Szczególnie istotny jest aktywny udział słuchaczy w wykładzie online, ze względu na istniejąca możliwość zabierania głosu. BigBlueButton umożliwia też nagrywania wykładów. Interfejs platformy jest dostępny w pięćdziesięciu językach.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: