XIV Kiermasz Bożonarodzeniowy

29 listopada 2017

W dniu 10 grudnia (niedziela), w godzinach od 10.00 do 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 po raz czternasty odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy.


Włocławianie już od lat chętnie uczestniczą w imprezie i doceniają prace twórców ludowych i rękodzielników przygotowujących na kiermasz unikatowe, ręcznie wykonywane, inspirowane tradycyjnym wzornictwem ludowym ozdoby na choinkę, do dekoracji wnętrz oraz rzeczy mogące być oryginalnym pomysłem na prezenty.
Asortyment i tym razem będzie urozmaicony – od bombek, łańcuchów, aniołków, gwiazdek, mikołajów, kartek świątecznych, stroików i choinek, po obrusy, serwety, bieżniki, rzeźby, szopki, wyroby garncarskie i kowalskie, deski, torby, biżuterię, zabawki itp. Na stoiskach z przysmakami robionymi według tradycyjnych receptur pojawią się m.in. pierniczki, pierniki, ciasta drożdżowe, makowce, serniki, powidła, dżemy, kawy, herbaty, wędliny.
Dzieci zaproszone zostaną na warsztaty wykonywania ozdób na choinkę z papieru. Zajęcia być może zachęcą do wspólnego, rodzinnego przygotowywania ozdób świątecznych.
Dodatkową atrakcją będzie możliwość zakupienia bombki z dedykacją malowaną na miejscu.
Zachęcimy również do zwiedzenia nowo otwartej wystawy czasowej „Przewodnik po Bożym Narodzeniu”.

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ: 3 zł
(Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: