Wykład dr Michała Jończyka, lekarza geriatrii na temat „Otępienie”
Data publikacji: 15 grudnia 2025
W dniu 11.12.2025 r. odbył się wykład dr Michała Jończyka, lekarza geriatrii na temat „Otępienie”. Pan doktor w bardzo przystępny i obrazowy sposób, poprzez pokaz slajdów z jednoczesnym pogłębionym komentarzem omówił zagadnienie demencji, pierwszych objawów na które należy zwracać uwagę. Z wielu cennych przekazanych nam treści warto zwracać uwagę na negatywne działanie nadmiernej ilości leków, zwłaszcza nasennych. Poruszono aspekt społeczny sąsiedzkiej czujności w przypadku osób samotnych wykazujących oznaki otępienia. Mimo postępów medycyny ta przypadłość nadal dotyka dużej populacji seniorów. W podsumowaniu Pan doktor Michał Jończyk zwrócił uwagę na profilaktykę i konieczność badań przy pierwszych oznakach demencji i odpowiadał na liczne pytania. Dziękujemy za miłe spotkanie🙂















Zarząd SWUS i Słuchacze