Współpraca zagraniczna w roku 2021 i najbliższe plany

14 grudnia 2021

Rok 2021 był wyjątkowy pod względem liczby zrealizowanych projektów międzynarodowych na uczelni i szkoleń zagranicznych, w których nasi przedstawiciele brali udział.


Obecni byliśmy w tym roku w Turcji, Hiszpanii, Irlandii, Chorwacji, Francji, na Malcie, Sycylii i na Cyprze. Realizowaliśmy projekt Mobilności Akademickiej dla wykładowców i pracowników administracji, a w ramach działań ERASMUS+ sektor Edukacja Dorosłych przedstawiciele Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w zagranicznych intensywnych warsztatach językowych. Planujemy już kolejne działania mając do dyspozycji przyznany budżet w ramach programu przygotowanego na najbliższe dwa lata.

Złożony został wniosek na finansowanie projektu Spinaker Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, który pozwoli na realizację Międzynarodowej Szkoły Letniej dla 40 zagranicznych studentów. Jest to największe przedsięwzięcie na taką skalę w historii uczelni. Poza tym, oczekujemy na ocenę projektu Intensive Program we współpracy z uczelnią na Słowenii.  Ta współpraca zakłada możliwość wyjazdu grupy naszych studentów na tygodniową wizytę studyjną do Lubljany w sierpniu 2022.

Dodajmy, że współpracę w zakresie działań międzynarodowych prowadzi też Zespół Szkół Akademickich, którego uczelnia jest założycielem. Już w lutym 2022 grupa uczniów bierze udział w tygodniowym programie szkolnym  realizowanym na Cyprze (Ponadnarodowa Mobilność Uczniów), w maju przedstawiciele społeczności ZSA odwiedzą Strasbourg. W styczniu złożony będzie też projekt Polsko-Litewskie Wymiany Międzynarodowe, którego realizacja odbędzie się jesienią.

Jak widać, działamy skutecznie i rozszerzamy nasze horyzonty na coraz dalsze perspektywy.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: