Warsztaty z psychologiem

24 czerwca 2021

W dniu 21.06.2021 r .odbyły się kolejne warsztaty w ramach realizacji programu „Seniorze bądź zdrów” finansowanego przez Fundację Anwil. Ze względów pandemicznych zajęcia odbywały się w dwóch grupach.


Prowadząca warsztaty Pani mgr. Aleksandra Dryzner psycholog kliniczna i onkopsycholog rozpoczynając zajęcia poprosiła uczestników o przedstawienie się i zaprezentowanie swoich upodobań, zainteresowań ,działań ale i swoich słabości .Powyższe stało się kanwą rozważań na temat pozytywnych i negatywnych aspektów starości .Przedmiotem dłuższych i wnikliwszych rozważań stały się oczywiście negatywne strony naszego senioralnego życia.

Pani psycholog dając bardzo przykre i bolesne przykłady ze własnego życia udowodniła nam , że nawet najtrudniejsze sytuacje życiowe odpowiednio rozpoznane , zinterpretowane i przepracowane pozwalają na wysnucie właściwych wniosków i przekucie ich w pozytywne działania.

W efekcie powyższych wyjaśnień i my zmieniliśmy nasze postrzeganie codzienności.

Mimo ,że wypowiadanie się na temat atutów starości może tchnąć niezdrowym optymizmem to znaleźliśmy sporo przykładów na to, że starość daje pewne przywileje .Zwykle osoby starsze to te , które pożegnały się z pracą zawodową i mają dużo wolnego czasu .Na co więc ten czas przeznaczyć? Wielu z nas znalazło odpowiedź: na hobby i inne zainteresowania , które wcześniej z racji obowiązków były zepchnięte na margines. Wielu seniorów odnajduje drugą młodość mogąc bez skrępowania oddać się swoim pasjom np. pisanie , malowanie , nauka języka obcego, czytanie itp.

Były to bardzo pouczające zajęcia, które uświadomiły nam jak wiele od nas zależy , jak szukać sposobów aby z każdego dnia wyłuskiwać garść optymizmu i nadawać sens naszej codzienności.

Było to też niezwykłe doświadczenie terapeutyczne, wyciszające, tonujące nasze emocje. To wszystko za sprawą cichego, spokojnego , dającego poczucie dobroci i życzliwości głosu Pani mgr. Aleksandry Dryzner. To niebywałe ile pozytywnych emocji można wywołać samym głosem. Do tego spokojnego, kojącego głosu Pani Aleksandra dodaje jeszcze uśmiech. Uśmiech osoby pogodzonej ze światem , dający nadzieję mówiący ,że dobro jest w nas i to my mamy je przekazać światu. Pani magister , prosimy przyjąć skromne ale serdeczne słowo- dziękujemy.

 

 

 

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: