W Teatrze – komedia na Walentynki…

23 stycznia 2017

Nie lada gratkę na Walentynki przygotował dla wszystkich zakochanych Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku.
W wieczór poprzedzający Dzień Zakochanych na scenie impresaryjnego będzie można zobaczyć opowieść o starej przyjaźni, nowej miłości i drugiej młodości…


2017 01 23 szach matTo wszystko w znakomitej komedii Stefana Vogel’a pt: SZACH-MAT, którą włocławskiej publiczności zaprezentuje Teatr Capitol z Warszawy.
W sztuce rozgrywa się partia szachów, ale o wiele ciekawsza i ważniejsza jest „gra”, która toczy się między głównymi postaciami. Kto bierze w niej udział?
Zrzędliwy wdowiec Fred, jego syn Leonard, przyjaciel Walter oraz gosposia Rosalinda.
Fred żyje od lat w poukładanym schemacie. We wtorki partia szachów z Walterem, oczywiście o tej samej porze. W środy wizyta syna, z którym toczy ciągłe boje i stawia opór wszelkim jego propozycjom zmian niezdrowego życia. I do tego wszystkiego odwieczna walka z gosposiami. Wszystkie zatrudnione przez syna kobiety, Fred wykańcza w ekspresowym tempie. Nie chce by ktokolwiek naruszał jego terytorium i wchodził z buciorami w jego życie. Jednak pewnego razu pojawia się gosposia, która wywraca jego życie o 180 stopni… Czy można zmienić zwyczaje starego żołnierza? Czy dokona tego atrakcyjna kobieta? Co na nową miłość ojca powie jego syn?
Świetne dialogi i monologi, błyskotliwe puenty, dowcipne sentencje, a zwłaszcza świetnie napisane role bohaterów – to wszystko tworzy idealny materiał na wielkie kreacje aktorskie. W postaci komedii wcielają się więc wybitni, popularni i lubiani polscy aktorzy!

Stefan Vogel
SZACH – MAT
13 lutego 2017 r. godz. 19.00

Przekład: Izabela Rozhin, Reżyseria: Andrzej Rozhin
Scenografia: Joanna Pielat-Rusinkiewicz

Grają: Jerzy Schejbal, Anna Gornostaj, Maciej Damięcki, Kacper Kuszewski, Anna Modrzejewska/Roksana Szmigiero

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: