W Kikole powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku pod patronatem Kujawskiej Szkoły Wyższej

Data publikacji: 6 lutego 2023


Po kilku miesiącach przygotowań, z inicjatywy Mieczysława Sławkowskiego powstał w Kikole Uniwersytet Trzeciego Wieku, który będzie działał w strukturach Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Kujawskiej Szkole Wyższej.

W czwartek – 2 lutego 2023 r. nastąpiła uroczysta inauguracja Kikolskiego UTW, do którego przystąpiło 30 mieszkańców gminy Kikół. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: Krzysztof Baranowski, Starosta lipnowski, Małgorzata Baranowska, zastępca Wójta gminy Kikół, dr Władysław Kubiak – przedstawiciel Rektora KSW i Jerzy Nowacki, prezes KDUTW. Podczas uroczystości zabrzmiał Hymn narodowy, nastąpiła immatrykulacja studentów, którym wręczono indeksy i zabrzmiał Gaudeamus.

Wykład inauguracyjny pt. „Powstanie styczniowe na Ziemi Dobrzyńskiej”  wygłosił dr Władysław Kubiak.

Kikolski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który został zarejestrowany jako stowarzyszenie zwykłe w Starostwie Powiatowym wybrał swój zarząd, którym będzie kierowała Anna Baranowska jako prezes oraz Elżbieta Mielicka jako wiceprezes zarządu. W planie działania jest wiele interesujących zajęć i wykładów, spotkań z interesującymi ludźmi oraz wyjazdów do wielu miejsc w Polsce związanych z historią oraz do innych krajów.

W czerwcu br. słuchacze zamierzają odwiedzić patronacką Uczelnię i zobaczyć jak funkcjonuje Kujawska Szkoła Wyższa.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709