Ukazała się książka pod redakcją dr Renaty Brzezińskiej pt Senior w świecie pasji i zainteresowań

10 czerwca 2019

Zawartość treściową publikacji stanowią trzy części strukturalne. Część I zawiera rozważania nauczycieli akademickich dotyczące problemów senioralnej codzienności, ich potrzeb i oczekiwań, ale także zwrócenie uwagi na pozytywne aspekty tego okresu. Większość artykułów ma tutaj wymowę teoretyczną, choć niektóre zawierają analizę autorską dotyczącą rzeczywistości ludzi starszych, wzbogaconą wynikami badań sondażowych i dokumentacyjnych.


Część druga publikacji skupia materiały napisane przez teoretyków i praktyków i ma zdecydowanie wymiar praktyczny. Odnosi się bowiem do konkretnych form i przejawów pasji i zainteresowań seniorów podkreślając ich znaczenie w aktywizacji ludzi starszych.

   Część trzecia książki napisana jest przez samych seniorów, rekrutujących się z różnych uniwersytetów trzeciego wieku w województwie kujawsko-pomorskim. Zawiera ich refleksje autorskie związane z rozwojem własnych pasji i zainteresowań, udokumentowane wierszami i fotografiami. Stanowi część niezwykle ciekawą i nacechowaną pozytywnymi refleksjami seniorów, gdyż skupia się na przełamywaniu stereotypów dotyczących ludzi starszych, ukazując  ten okres w życiu człowieka jako równie, a nawet bardziej,  aktywny i twórczy.

 

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709