Szanowni Państwo, Studenci i Nauczyciele Akademiccy, Pracownicy Administracji i Obsługi

Data publikacji: 25 marca 2020

Społeczność akademicka naszej Uczelni, podobnie jak i pozostałych uczelni oraz całego społeczeństwa w Polsce znalazła się w wyjątkowo trudnej, niespotykanej dotychczas w dziejach naszego narodu sytuacji spowodowanej rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa i skutków jakie może ponieść nasze życie społeczne i gospodarcze.


Ta wyjątkowa, wręcz ekstremalna sytuacja, jak przewidują epidemiolodzy, może potrwać bliżej nieokreślony czas. Z myślą o zdrowiu i ograniczeniu ryzyka, jakie może nieść za sobą wzajemny kontakt naszych studentów, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w okresie od 13 do 30 marca br. Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zajęcia na wszystkich uczelniach zostały zawieszone przynajmniej do 10 kwietnia br.

Mimo iż zajęcia dydaktyczne nie odbywają się w murach naszej Uczelni, podjęliśmy niezbędne działania skłaniające nauczycieli akademickich do realizowania zajęć w wersji e-learningowej wykorzystujące do tego celu różne narzędzia techniczne jakie daje nam Internet. Tę formę przekazywania wiedzy na odległość realizują z powodzeniem od kilku lat niektórzy wykładowcy naszej Uczelni. Służy ku temu platforma e-learningowa MOODLE .

Wszelkich niezbędnych informacji o różnych formach realizacji zajęć na odległość wykładowcom, studentom oraz słuchaczom studiów podyplomowych udzielają władze dziekańskie, pracownicy dziekanatów, jak również informatycy.

Zwracam się w sposób szczególny do Państwa o reagowanie na wszelkie potrzeby i pomoc jakiej mogą oczekiwać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Pamiętajmy o ludziach starszych, schorowanych i samotnych. Wykażmy się wyjątkową empatią i zrozumieniem dla wszystkich, którzy nie zawsze radzą sobie w tak trudnych dniach, w jakich się znaleźliśmy.

Apeluję do studentów i nauczycieli akademickich o zgłaszanie do dziekanatów, działu dydaktyki, kadr, biura osób niepełnosprawnych wszelkich problemów dotyczących osób, którym należy się pomoc i wsparcie. Studentów i słuchaczy Studiów Podyplomowych będących w szczególnie trudnej sytuacji związanej z chorobą, utratą pracy, trudną sytuacją materialną prosimy o indywidualne zgłaszanie się do ww. komórek organizacyjnych Uczelni. Wszyscy pracownicy administracyjni naszej Uczelni wraz z kadrą zarządzającą pracują w sposób zdalny i są do Państwa dyspozycji. W miarę naszych możliwości będziemy reagować na Państwa oczekiwania i potrzebę pomocy.

Starajmy się wszyscy przejść ten trudny dla nas okres przede wszystkim w zdrowiu, przestrzegając wszelkich zasad i zaleceń przekazywanych nam przez służby medyczne za pośrednictwem mediów.

Kolejny komunikat będzie ogłoszony w Wielkim Tygodniu poprzedzającym święta Wielkiej Nocy.

Rektor
Kujawskiej Szkoły Wyższej
we Włocławku

Włocławek, 24.03.2020 r.     

 

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709