Spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim

18 grudnia 2019

W dniu 10 grudnia 2019 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie Słuchacze KDUTW Oddział Radziejów i inni spotkali się niezwykłym gościem – Krzysztofem Nowakowskim.


Pan Krzysztof jest znanym podróżnikiem, miłośnikiem gór i maszerem czyli przewodnikiem psiego zaprzęgu ,właściciel jednego z największych psich zaprzęgów w Polsce. To autor książki „23 kilometr”. Podróżnik przybył na spotkanie ze swoim czworonożnym przyjacielem – Henią rasy Alaskan husky, która jest liderem psiego zaprzęgu.

Podróżnik opowiedział o swoich wyprawach ujawniając wiele ciekawostek z życia psów biegaczy i przygotowań do podróży obrazując wszystkie szczegóły licznymi zdjęciami i prezentacją multimedialną. Ulubionym kierunkiem jego licznych eskapad jest fińskie jezioro Inari, położone w Laponii, które od listopada do czerwca pokrywa gruba warstwa lodu.

Spotkanie nie mogło obyć się bez opowieści o wyścigach psich zaprzęgów, bo przecież doświadczenia z udziału w jednym z takich wyścigów (w norweskim Finnmarkslopet) stały się kanwą dla jego książki. „23 kilometr” to książka o pasji, o marzeniach ale i trudnej drodze do ich realizacji. Krzysztof Nowakowski ukazuje w niej miłość do zwierząt i natury.

Jak sam mówi jazda psim zaprzęgiem pozwala na bezpośredni kontakt z dziką przyrodą gdzie podróżowanie z zaprzęgiem daje przewagę nad samotną wyprawą gdyż „my mamy swoje stopy i cztery łapy każdego z psów, mamy swoją parę oczu i tyle par oczu jeszcze, ile w naszym zaprzęgu biegnie psów, tak samo mamy swój nos i wiele nosów psich. Jesteśmy człowiekiem i psami zarazem. Jednością, stadem, w którym każdy jest niezbędny”.

Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć również pamiątkowych zdjęć, autografów. Kolejne ciekawe spotkanie.

Album fotek. Tutaj:
https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10221751446956300&type=3

W części organizacyjnej omówiono działania na najbliższy okres oraz związane z obchodami 10 lecia KDUTW Oddz. Radziejów.
 
Karol Szmagalski

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: