Spotkanie z Elżbietą Okunowską

28 października 2016

W dniu 20 października 2016 roku Słuchacze KDUTW Oddz. W Radziejowie mieli okazje spotkać się z autorką Panią Elżbietą Okunowską, która napisała i promowała książkę pt. „Jak ćmy, jak motyle”,na kartach której przywołuje historię swojej prababki Józi Podgórskiej, pokojówki, która zakochuje się w młodym dziedzicu Michale.


Właściwie historia prababki Józi przeplatana jest z czasami teraźniejszymi, w której bohaterami są jej najbliżsi – rodzina. Mamy więc Radziejów i Holendry Bytońskie, gdzie w niezwykle sugestywny sposób przywoływane są czasy dzieciństwa”… Lato na wsi było wyjątkowym czasem. Dojrzałe zboża: jasnozłota pszenica, jęczmień z sumiastym wąsem, żyto – płowe jak grzywa konia dziadka Franka z Niegibalic, kołysały się pod naporem wiatru, czekając każde na swoją kolej…”, ale jednocześnie jest też żal za tamtymi chwilami : „…

Jak szkoda, że już nie wróci tamten świat, tamten czas, nic nie będzie takie jak dawniej… jedyna pociecha, że dzięki wspomnieniom zachowasz okruchy życia, chwile, które przetrwały w pamięci…” Takich przepięknych opisów na kartach książki jest wiele.

Autorka z wielka miłością pisze o swoich rodzicach, odczuwa się też jak ważna jest dla niej rodzina i jej wartości, co również przewijało się w czasie spotkania.

Przez całą powieść przewija się też pewna postać, którą bohaterka spotyka, jako młoda osoba, a która wraca po latach w bardzo realistycznym śnie, a jeszcze później w realnym życiu. Czytając, przez całą książkę zastanawiamy się, w jaki sposób ta osoba wiąże się z bohaterką. Autorka bardzo umiejętnie rozwiązuje zagadkę.

Pani Elżbieta Okunowska oprócz tej powieści wydała też tomik wierszy pt. „Impresje”, z którego to tomiku czytała wiersze. W radziejowskiej bibliotece odbyła się promocja książek autorstwa Pani Elżbiety Okunowskiej. Powieści „Jak ćmy, jak motyle”, i tomiku poezji „Impresje”. Fragmenty prozy i wiersze czytali, sama autorka, nauczyciele poloniści i bibliotekarze: Elżbieta Okunowska, Mirosława Wesołowska, Aneta Ratajczyk, Anna Opasik-Urbańska, Urszula Wanińska, Danuta Wielgosz, Wiesława Marek.

Oprawa muzyczna: Marta Kręplewska – uczennica liceum o profilu muzyczno-teatralnym w Warszawie – vocal i Anna Kręplewska – abiturientka średniej szkoły muzycznej w Inowrocławiu – skrzypce.

Była kawa, herbata, ciastka. Ciekawe rozmowy.

Kolejne ciekawe, interesujące spotkanie.

Album fotek. Tutaj:

https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10211339931754927.1073742839.1259848402&type=3

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: