Spotkanie literackie z ks. dr. Piotrem Głowackim

2 stycznia 2017

Adwent to czas zadumy i refleksji, a także oczekiwanie na radosną nowinę Bożego Narodzenia. W tej atmosferze duchowości w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej odbyło się wyjątkowe spotkanie literackie ks. kanonika dr Piotra Głowackiego -dziekana dekanatu Kowal z słuchaczami KD Uniwersytetu Trzeciego Wieku oddział w Izbicy Kujawskiej oraz uczniami izbickich szkół z paniami polonistkami i katechetkami.


W spotkaniu uczestniczyli dostojni goście: starosta powiatu włocławskiego pan Kazimierz Kaca, przewodniczący Rady Powiatu Włocławskiego pan Marek Jaskulski oraz dyrektor ZS pan Janusz Nadolny. Po powitaniu przez przewodniczącą UTW w Izbicy Kujawskiej panią Alicję Sadowską spotkanie poprowadziła pani Łucja Parecką. Ks. Kanonik Piotr Głowacki podzielił się wspomnieniami z pierwszych i późniejszych lat twórczości literackiej oraz wyjaśnił co zainspirowało go do opublikowania trzech tomików wierszy: „ Odwieczna klepsydra”, „ Bóg jest kapitalny”, „Bogu rzucam się na szyję”. Wiersze ks. kanonika Piotra Głowackiego czytali przy akompaniamencie skrzypiec państwo M. R. Lewandowscy, D. T. Mroczkowscy, uczeń L.O. Dominik Banasiak oraz inni uczestnicy spotkania. Na zakończenie części literackiej za wyjątkowy wieczór serdecznie podziękowała młodzież ze S.P. w Izbicy Kujawskiej , Słuchacze UTW, oraz władze powiatu.
W drugiej części wieczoru odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego pobłogosławił i złożył życzenia ks. kanonik Piotr Głowacki i starosta powiatu włocławskiego pan Kazimierz Kaca.
Wigilii towarzyszyły śpiewy kolęd i degustacja potraw.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: