Spotkanie czwartkowe 21.10.2021 r.

22 października 2021

W dniu 21 października 2021r po ponad półtorarocznej przerwie „covidowej”, mieliśmy możliwość spotkania się grupy naszych słuchaczy na cotygodniowym wykładzie. Mamy nadzieję, że teraz te spotkania i wykłady będą się odbywać bez przeszkód.


Dzisiejsze spotkanie uświetniły Panie z koła literackiego, które prowadzi malarka, poetka, jednym słowem artystyczna dusza- Pani Bożena Broniszewska. Mieliśmy więc przyjemność wysłuchać kilku wierszy w wykonaniu Pań poetek, którym podziękowaliśmy gromkimi brawami.

Następnie Pan mgr Daniel Jackowski z Woj. Inspektoratu Inspekcji Handlowej przeprowadził wykład pt.,,Senior jako konsument”. Pan Inspektor w bardzo przejrzysty i logiczny sposób przekazał nam jakie prawa mamy my konsumenci. Wyjaśnił nam także, jaka jest różnica między rękojmią a gwarancją, oraz inne ważne pojęcia w tym temacie. W wykładzie poruszony został także temat tzw. sprzedaży bezpośredniej, na pokazach umawianych przez telefon i nie tylko, bo też np. na turnusach sanatoryjnych. Na takich pokazach najczęściej zawierane są umowy niekorzystne dla kupujących. Dla podkreślenia ważności tematu Pan Jackowski przeczytał taki wierszyk, który zacytuję: „Konsumencie, ważna rada: gdy ktoś kartki w dłoń ci wkłada i namawia do podpisu, nie bierz w rękę długopisu! Nie wiesz przecież, co to będzie, kiedy podpis złożysz w pędzie”.

 Wykład był bardzo ciekawy, ponieważ dotyczył spraw codziennych tzw. życiowych, ważnych kwestii- jak nie dać się oszukać, i że trzeba znać swoje prawa. Bardzo dziękujemy Panu Danielowi Jackowskiemu.

Tekst: Wandzia Lipowska

Zdjęcia: Władysława Guzowska

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: