„Seniorzy – Juniorom, Juniorzy – Seniorom”

27 października 2017

W ramach upowszechniania turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa, Stowarzyszenie „Aktywni Dobrzyniacy” 55 + oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddział Dobrzyń nad Wisłą, w dniach 22 – 24 września 2017r. zorganizowali wycieczkę integracyjną dla 40 osób, w tym 35 seniorów i 5 ich wnucząt.


Zadanie publiczne, pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia” można było zrealizować dzięki współfinansowaniu przez Powiat Lipnowski w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania sportu, kultury oraz turystyki i krajoznawstwa. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z różnorodnością kulturową i walorami krajoznawczymi Ziemi Dobrzyńskiej, Mazowsza, Podlasia oraz Lubelszczyzny. Celem wyjazdu był nie tylko bierny odbiór przekazywanych treści, ale również aktywne zaangażowanie w realizację programu wyjazdu oraz uczestnictwo w konkursie wiedzy krajoznawczej, aktywny wypoczynek (turystyka piesza i krajoznawstwo), co zostało potwierdzone zdobyciem odznak krajoznawczych i turystyki kwalifikowanej Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego PTTK:
– Odznaka Turystyki Pieszej,
– Turysta Senior
– Odznaka Krajoznawcza Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce
Siedmiomilowe Buty – dla dzieci
Uczestnicy wycieczki zwiedzili wiele zabytków takich jak: Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Ratusz i Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Zespół Pałacowo-Parkowy Branickich, a także Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Spacer po Rezerwacie Pokazowym w Białowieży dostarczył chyba najwięcej emocji, ponieważ żubry, jelenie, sarny, wilki, rysie, żbiki oraz inne zwierzęta były nie lada atrakcją, zwłaszcza, że niektórzy wycieczkowicze widzieli je na żywo po raz pierwszy.
Słynna Góra Grabarka to kolejny punkt wyprawy dobrzyńskich emerytów i ich wnucząt oraz kolejna porcja emocji i wrażeń. Jest to miejsce, gdzie znajduje się tysiące krzyży przynoszonych od stuleci przez pielgrzymów – wyznawców prawosławia, ale nie tylko. W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy jeszcze Drohiczyn oraz zamek w Liwie.
Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale także wyjazdem integracyjnym skierowanym do seniorów i ich wnuków, przebiegającym pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia”. Organizatorzy są przekonani, że planowane na przyszłość kolejne działania przyczynią się do możliwości utrwalenia osiągniętych efektów, a nawet ich poszerzenia o nowe treści.

J. Grudzińska

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: