Seminarium naukowe ,,Moja senioralna codzienność”

30 maja 2017

25 maja 2017 roku w murach Kujawskiej Szkoły Wyższej odbyło się seminarium naukowe ,,Moja senioralna codzienność”. Patronami honorowymi przedsięwzięcia był Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski oraz JM Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej, prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski. Celem seminarium było spojrzenie na problemy wieku senioralnego z punktu widzenia dnia codziennego człowieka starszego. To właśnie różne aspekty codzienności decydują o jego określonym funkcjonowaniu w życiu i powodują konkretny poziom satysfakcji życiowej. 


 

[fblike]

Codzienne życie seniorów zostało pokazane w kontekście konkretnych obszarów naukowych: filozoficznych, medycznych, psychologicznych, technologicznych, pedagogicznych, socjologicznych.
Część I seminarium objęła referaty naukowców. Podjęte rozważania pozwoliły na refleksje dotyczące starzenia się i starości, wskazując na fakt, że proces ten ma charakter długotrwały, złożony i wielowymiarowy.
W części II referaty wygłaszali sami seniorzy, słuchacze Włocławskiego Uniwersytetu Seniora. Ich wypowiedzi miały charakter podzielenia się z uczestnikami seminarium realnymi problemami ze swojej codzienności. Jednocześnie dali się poznać jako osoby aktywne, kreatywne, obdarzone licznymi pasjami.
Komitet organizacyjny seminarium naukowego serdecznie dziękuje wszystkim prelegentom za wystąpienia. Wygłoszone referaty ukażą się w czasopiśmie ,,Zeszyty Naukowe KSW”. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, przybyłym gościom, słuchaczom WUS za obecność i przychylność dla naszych działań.

 

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: