„Samoobrona Aktywnego Seniora”

3 października 2017

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wziął udział w Programie Fundacji Tesco pn. „Decydujesz, pomagamy” i zakwalifikował się do etapu głosowania w III edycji programu grantowego.


Od 3 do 31 października 2017r. potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”.
Projekt OR PCK pn. „Samoobrona Aktywnego Seniora (SAS)” został zakwalifikowany do czołowej trójki projektów, z których dzięki głosowaniu mieszkańców Włocławka jeden wygra.
Dzięki obserwacji informacji ukazujących się w mediach lokalnych, zauważyliśmy problem zwiększającej się liczby oszustw, kradzieży czy też wyłudzeń na osobach starszych. Osoby te ze względu na wiek, czy choroby są uważane za bezbronną grupę docelową, która nie potrafi wyjść bez szwanku z sytuacji zagrażającej ich życiu czy zdrowiu. Dlatego w celu wyrównania szans społecznych OR PCK pragnie podjąć kroki, które uświadomią seniorom, iż mimo wszystko są w stanie się obronić i czuć się bezpiecznie.
Projekt SAS zakłada zorganizowanie jednego (2 godzinnego) wykładu z funkcjonariuszem Policji na temat zagrożeń i sposobów ich uniknięcia oraz (cztery) po godzinie zajęcia praktyczne z podstaw samoobrony dla seniorów w wieku od 50 do 70 lat, z wieloletnim instruktorem karate tradycyjnego w okresie od 02.02.2018r. do 03.04.2018r. Działania te pokażą seniorom różne alternatywne rozwiązania, dzięki którym będą mogli ochronić swoje życie i zdrowie, a także poczują się bezpieczniej.
Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada 2017 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.
Oddział Rejonowy PCK serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Włocławka do głosowania na nasz projekt pn. „Samoobrona Aktywnego Seniora”. Przez lata wspieraliście nasze inicjatywy i bardzo dziękujemy Wam za to. Wszystkie działania OR PCK są skierowane z myślą o dobru człowieka. Dziękujemy za zaufanie i przypominamy: Liczy się każdy głos!
Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy oraz www.pckwloclawek.org.pl .

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: