Rekrutacja on-line na e-learningowe studia w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku

15 maja 2017

W związku z uruchomieniem od roku akademickiego 2017/2018, na Wydziale Nauk Społecznych i Technicznych Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, dwóch e-learningowych studiów podyplomowych: proobronności oraz wojen informacyjnych, zaistniała potrzeba wdrożenia adekwatnych rozwiązań, dotyczących zarówno organizacji, jak zabezpieczenia technicznego. W Centrum E-Learningu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku podjęto działania dotyczące stworzenia autorskiego systemu rekrutacji on-line, łączącego wymogi formalno-prawne, wynikające z ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, z prowadzeniem dwusemestralnych studiów na platformie e-ksw.wloclawek.pl.


[fblike]

 

Studia podyplomowe, wyłącznie w formule on-line, są już realizowane z powodzeniem w kilku polskich uczelniach, np. Polskim Uniwersytecie Wirtualnym. Istotą rozwiązania systemowego w KSW będzie wykorzystanie możliwości LMS ILIAS. Dla celów procesu rekrutacyjnego uruchomiona zostanie platforma rekrutacja.ksw.wloclawek.pl. 

Specyfika rozwiązania polega na wykorzystaniu do celów rekrutacji wbudowanego w platformę formularze rejestracyjnego, odpowiednio zmodyfikowanego do wspomnianego celu. Na tym etapie kandydat na studia wpisuje swoje dane osobowe. Następnym krokiem będzie wybór konkretnego kierunku studiów podyplomowych, który go interesuje. Wskazanie odpowiedniego kierunku umożliwi kandydatowi na dostęp do repozytorium wzorów i innych pism, które będzie musiał po podpisaniu odesłać na adres Uczelni wraz ze skanem dowodu opłaty na studia. Jak wynika z dotychczasowych testów, to rozwiązanie pozwala kandydatowi na przejście całego procesu w maksymalnie 10 minut.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: