Przedstawiciel KSW na Międzynarodowej Konferencji ILIAS

20 września 2017

W dniach 14-15 września 2017 we Fryburgu przedstawiciel Centrum E-learningu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Pan Artur Starosz, wziął udział w 16. Międzynarodowej Konferencji ILIAS. Tegoroczna edycja została zorganizowana przez Uniwersytet Albrechta i Ludwika jednego z liderów wykorzystywania kształcenia zdalnego w Niemczech. W murach uczelni z Fryburga spotkało się ponad 200 specjalistów z dziedziny e-learningu z 8 krajów (Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Polski). Przedstawiciel Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku był jedynym reprezentantem Polski na tym spotkaniu.


 

Głównymi tematami konferencji było wykorzystanie platformy ILIAS jako otwartego repozytorium edukacyjnego, innowacje w e-learningu, wykorzystanie szkoleń wideo i ich ewolucja w procesie edukacji oraz wspieranie szkoleń pracowników przy pomocy e-learningu. Podczas konferencji duży nacisk został położony na dużą dynamikę i rozwój w sferze szkoleń, w tym przede wszystkim tych wykorzystujących e-learning oraz blended learning.

W czasie konferencji zaprezentowana została najnowsza wersja ILIAS 5.3, w którą zaimplementowany zostały nowe wersje modułów takich jak SCORM Offline, który pozwoli na odtwarzanie kursów na urządzeniach nieposiadających dostępu do internetu oraz kalendarz, który pozwoli na zintegrowanie kalendarza z innymi narzędziami w obrębie platformy. Dodatkowo rozwinięta została koncepcja wykorzystania platformy na urządzeniach mobilnych. Premiera najnowszej wersji już 20 grudnia 2017 roku.

1ilias

2ilias

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: