Projekt „Wywalcz Jej wolność lub zgiń – historie Cichociemnych”

7 grudnia 2016

Uczniowie z Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku uczestniczyli w projekcie pn.: „Wywalcz Jej wolność lub zgiń – historie Cichociemnych”. Projekt był ogłoszony przez Fundację Bo Warto z Warszawy z funduszy Instytutu Pamięci Narodowej. Jednym z opiekunów grupy był dyrektor Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych mgr Ireneusz Wieczorek.


Zadaniem uczniów było przygotowanie materiałów dotyczących losów jednego z Cichociemnych i stworzenie stron internetowych propagujących idee wolnościowe żołnierzy Cichociemnych. W ramach realizacji zadań projektowych doszło do spotkania z siostrzeńcem Antoniego Iglewskiego, panem Szymonem Szynkowskim w Radziejowie. Uczniowie poznali pamiątki, rodzinne fotografie, odwiedzili miejsca związane z życiem ,,Ponara’’ m. in. dom, w którym urodził się Antoni Iglewski, Liceum Ogólnokształcące, na murach którego umieszczono tablicę pamiątkową, zapalili znicze na grobie Cichociemnego.
W dniu 06.12.2016 roku doszło do spotkania pana Szymona Szynkowskiego z młodzieżą Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku . Krewny Antoniego Iglewskiego opowiedział o życiu i działalności swojego wujka – ,,Ponara’’, jego losach wojennych i po II wojnie światowej. W czasie spotkania odczytano fragmenty wspomnień Antoniego Iglewskiego spisane i wydane przez rodzinę.
Projekt pozwolił młodzieży zapoznać się z historią ludzi, którzy swoje życie poświęcali dla dobra i wolności ojczyzny.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: