Posiedzenie członków i sympatyków naszego Klubu Naukowo –Filozoficznego
Data publikacji: 22 kwietnia 2026
W dniu 21 kwietnia 2026 roku o godz. 12.00 w sali ,,Akwarium” budynku KSW odbyło się trzecie w tym roku posiedzenie członków i sympatyków naszego Klubu Naukowo –Filozoficznego. Tematem spotkania była : Muzykofilia. Punktem odniesienia była książka autorstwa Olivera Sacksa pt. Muzykofilia. Muzyka dla zdecydowanej większości ludzi ma wielkie znaczenie i moc, jest immanentnym rdzeniem natury i kultury człowieka. Formy uprawiania muzyki odnajdujemy w każdej kulturze świata. Przekaz muzyczny opiera się na specjalnych kodach, których identyfikacja umożliwia właściwy odbiór przekazywanych treści, emocji czy innych wartości. Podczas spotkania mówiono o roli muzyki jako ważnego środka terapeutycznego (przykłady wsparcia dla osób domkniętych demencją, chorobami Parkinsona i Touretta). Odnotowano ważne głosy uczestników spotkania, którzy podzielili się swoimi obserwacjami dotyczącymi terapeutycznej roli muzyki i jej pozytywnego oddziaływania w stosunku do osób będących w kryzysie emocjonalnym.
Opiekun koła : Ryszard Witkowski









