Odkryj Radziejów – Druga edycja gry

24 maja 2017

Już niedługo kolejne Dni Radziejowa. W ramach nich Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie zorganizuje drugą już edycję – „Gry odkryj Radziejów”.


Gra ma za zadanie służyć edukacji młodzieży związaną z historią naszego miasta, przypomnieć i ugruntować wiele zdarzeń i faktów historycznych związanych z minionymi czasami tego miasta. Służy także promocji. Młodzież zostanie podzielona na zespoły i po dokonanej odprawie oraz otrzymaniu niezbędnych dokumentów, plansz wyruszy z różnych punktów miasta, aby odszukać ciekawe miejsca, przypomnieć fakty, zrobić fotograficzne ich udokumentowanie.

Przybywając na poszczególne punkty zlokalizowane w ciekawych miejscach Radziejowa i rozwiązując poszczególne zadania otrzyma od obsługujących je za wykonane zadanie kolejny element służący do złożenia puzzli. Zebrane elementy posłużą do złożenia końcowego obrazu, będącego końcowym zadaniem.

Wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatorów medale okolicznościowe „Odkrywca Radziejowa” oraz przewodnik po Radziejowie, który wręczy burmistrz Radziejowa Sławomir Bykowski.

Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie poprzez grę „Odkryj Radziejów” w formie zabawowej działa na rzecz poznania historii miasta.

W grze, jako organizatorzy uczestniczyć będą: koordynator projektu Paweł Śrubas z komórki ds. promocji Miasta Radziejowa, Tomek Dominiak z klubu sportowego „ZRYW”, Błażej Wrzesiński szef koła strzeleckiego, Lewandowski ze straży OSP, Grzegorz Florkowski MZS, młodzież Gimnazjum MZS, oraz ich nauczyciele. Będą także przedstawiciele koła przewodników: Danuta Wielgosz, Leszek Kalicki, Szymon Szynkowski, Krzysztof Wątrobicz, Karol Szmagalski i inni. Wśród organizatorów Słuchacze KDUTW Oddz. Radziejów.

Dziś tj. 23 maja 2017 roku na spotkaniu w Izbie Regionalnej ustalono, że:

W dniach 20 i 21 czerwca 2017 roku o godz.10,oo nastąpi rozpoczęcie, rozstrzygnięcie gry w Izbie Regionalnej. I tak w dniu 20.6.2017 dla uczniów SP, Gimnazjum; 21.6. 2017 dla szkół Ponadgimnazjalnych.

Karol Szmagalski

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: