Ocalić od zapomnienia

27 kwietnia 2017

W dniu 26 kwietnia 2017 roku podczas spotkania koła rękodzieła, ( wśród których byli członkowie KDUTW Oddz. Radziejów), przy udziale członków rodziny i zaproszonych gości w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie w ramach akcji „Ocalić od zapomnienia”, dokonano otwarcia wystawy zgromadzonych w Izbie oraz udostępnionych przez rodzinę obrazów, grafiki, rzeźb stworzonych przez nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Stanisława Gulczyńskiego, którego grób znajduje się na miejscowym cmentarzu.

Wystawa przygotowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radziejowie we współpracy z Towarzystwem Miłośników Kujaw z Radziejowa, które zaprosiły na jej otwarcie wystawy poświęconej twórczości Stanisława Gulczyńskiego, nauczyciela, kościelnego miejscowej fary. Wyeksponowano pamiątki ze zbiorów Izby Regionalnej oraz zbiorów rodzinnych Państwa Gulczyńskich jego dokonania artystyczne w zakresie malarstwa, rzeźby, grafika jak również wiersze poświęcone Miastu i Papieżowi Janowi Pawłowi II.

Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie obchodzące w tym roku 55 rocznice swego powstania w otwartej w dniu 13 stycznia 2017 roku w nowej siedzibie Izbie Regionalnej tzw. Starej Plebani przy kościele farnym swoim działaniem, na co dzień realizuje hasło „Ocalić od zapomnienia naszą tradycję, fakty, zdarzenia, ludzi związanych z naszym miastem, powiatem, Kujawami”.

Slajd. Tutaj:

http://slajdzik.pl/slajd/wystawa-stanislawa-gulczynskiego-136370

Karol Szmagalski


KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: