O naszych poetkach

22 maja 2017

KDUTW Oddz. Radziejów poszerza swoją działalność, zacieśniając współpracę z innymi placówkami tego rodzaju.


W dniu 18 maja 2017 roku grupa naszych słuchaczy, którzy tworzą wiersze i nie tylko, była na spotkaniu w Stowarzyszeniu Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Toruniu na Wydziale Teologicznym przy ul. Gagarina 37. Wśród wyjeżdzających Jan Jaworski oraz nasi poeci: Mirosława Waszak, Aleksandra Sas Wisłocka, Halina Sołtysińska, Dionizy Wojciechowski.

O tym pobycie niebawem.

Każdy z nich ma swoje zainteresowania. Hobby. Halina Sołtysińska nie tylko napisała piękny wiersz stanowiący – „Hymn Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radziejowie „, ale pisze dalsze wiersze. Urodziła się na Kujawach i z nimi związała całe życie. Humanistka (historia, filologia polska). Nauczycielka na emeryturze

http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/kolejne-wiersze-haliny-soltysinskiej,3356010,artgal,t,id,tm.html

Jest to piękny i niezwykle osobisty zbiór wierszy stanowiący wyraz wiary i nadziei Mirosławy Ireny Waszak, która z wielkim zaangażowaniem poszukuje wokół siebie i w każdym z nas przejawów miłości i radości.

http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/w-strone-boga-kolejne-wiersze-miroslawy-ireny-waszak,2615314,art,t,id,tm.html

Aleksandra Sas Wisłocka

Pierwsze wiersze zaczęła pisać w Liceum im. Jana Kasprowicza. Była przewodniczącą Koła Literackiego. Czynnie uprawiała sport, jazdę figurową i szybką na łyżwach, a także lekkoatletykę. Studia ukończyła na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, na wydziale zootechnicznym. Praca zawodowa i wychowanie czwórki dzieci sprawiły, że przez szereg lat nie sięgała po pióro.

http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/wiersze-do-trzeciego-tomiku-aleksandry-sas-wislockiej,3097696,artgal,t,id,tm.html

Karol

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: