13 listopada 2020

List Rektora dr. inż. Adama Rejmaka do społeczności akademickiej Kujawskiej Szkoły Wyższej


Drodzy Studenci, Wykładowcy i Pracownicy Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku

Zwracam się do Państwa w czasie ogólnoświatowej pandemii, gdy ustalone przez dziesięciolecia reguły życia społecznego, a także sposób zdobywania wiedzy, forma jej przekazu oraz relacje nauczyciel-uczeń zostały poddane nowym wyzwaniom.

Czy byliśmy przygotowani na nauczanie zdalne i relacje on-line, po to aby chronić nasze zdrowie i życie, kontynuując jednocześnie misję Uczelni?

XXI wiek nauczył nas komunikacji zamkniętej w przestrzeni wirtualnej w sposób, który pozwala na jej przekaz, odbiór i przetwarzanie, dające możliwość rozwoju w każdej dziedzinie życia. Funkcjonują już korporacje oparte na pracownikach wykonujących pracę zdalną. Być może będzie to zapotrzebowanie nowoczesnego rynku pracy?

Czy jesteśmy z tego zadowoleni, czy ta forma odpowiada nam – pracownikom i wykładowcom, aby docierać do studentów?

Oczywiście, że nie.

Jesteśmy niepubliczną uczelnią wyższą z 25-letnią tradycją, zaliczaną do grona liderów tego obszaru kształcenia w regionie. Wyedukowaliśmy ponad 20 tys. absolwentów, za których wykształcenie jesteśmy odpowiedzialni. Teraz w tym trudnym czasie nie mamy zamiaru zaprzepaścić naszego wspólnego dorobku.

Tak jak wszystkie placówki szkolnictwa, zarówno wyższego i niższego szczebla, chcielibyśmy tradycyjnego kontaktu nauczyciel-uczeń, opartego na bezpośredniej interakcji. Na razie jednak, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, nie możemy do tego wrócić. Nie stójmy jednak w miejscu. Nie możemy tylko myśleć o tym, co straciliśmy. Trzeba iść dalej i funkcjonować na tyle, na ile pozwala nam rzeczywistość.

 „Nie możesz mieć lepszego jutra, jeśli cały czas myślisz o wczoraj”
Charles F. Kettering

Studenci!

Zapewniam Was, że dołożymy wszelkich starań, aby treści przekazywane w czasie wykładów on-line miały przystępną formę i w pełni odpowiadały Waszym potrzebom poznawczym i zawodowym.

Zarówno pracownicy administracji, jak i kadra dydaktyczna pozostają do Waszej dyspozycji. Zachęcamy do śledzenia portali KSW, gdzie znajdziecie najnowsze informacje dotyczące działalności uczelni w czasie pandemii.

Wszyscy czekamy na lepszy czas i wierzę, że ten czas niedługo nadejdzie, że budynki uczelni znów wypełni studenckie życie.

Życzę wszystkim zdrowia.

Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku
dr inż. Adam Rejmak

 

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: