KSW w górę w Rankingu Szkół Wyższych 2016

8 czerwca 2016

W dniu 8 czerwca ogłoszony został Ranking Szkół Wyższych przygotowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. W gronie sklasyfikowanych 70 Niepublicznych Uczelni Magisterskich w Polsce (na ok. 150 uczelni niepublicznych z uprawnieniami magisterskimi) znalazła się Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku (dawna WSHE) – najstarsza uczelnia niepubliczna w województwie kujawsko-pomorskim. W tegorocznej edycji KSW „skoczyła” o dwa miejsca w górę zajmując 43 pozycję. Włocławska uczelnia otrzymała bardzo


[fblike]

wysoką notę m.in. w zakresie innowacyjności (pozyskane środki z UE oraz  efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania) oraz w zakresie warunków kształcenia, które obejmują dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych, akredytacje oraz własną bazę dydaktyczną.
Ranking Niepublicznych Uczelni Magisterskich uwzględnia szkoły wyższe, które posiadają uprawnienia co najmniej II stopnia lub jednolite magisterskie, miały minimum dwa roczniki absolwentów, wzięły udział w badaniach ankietowych, oraz łącznie studiuje w nich minimum 200 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku (dawna WSHE) jest najstarszą i jedną z największych uczelni niepublicznych w województwie kujawsko-pomorskim. Posiada już liczne ponad 17-tysięczne grono absolwentów. W ofercie WSHE obecne są studia I stopnia (licencjackie oraz inżynierskie), II stopnia (magisterskie) i podyplomowe. Na nowy rok akademicki 2016/2017 uczelnia przygotowała miejsca na 15 kierunkach kształcenia. Uczelnia rozszerza swoją działalność edukacyjną poza Włocławek:  w Grudziądzu, Nowym Targu, Krakowie, Kole i w Koninie.
KSW prowadzi prężną działalność środowiskową – m.in. Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku z liczbą ponad 1500 słuchaczy, Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, Akademickie Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Jest też założycielem Zespołu Szkół Akademickich.
Więcej o rankingu na www.perspektywy.pl

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: