Koncert Barbary Kalinowskiej w Radziejowie

9 marca 2017

W dniu 8 marca 2017 roku w Dniu Kobiet w Radziejowskim Domu Kultury licznie zgromadzone Panie w tym Słuchaczki KDUTW Oddz. Radziejów obok wielu życzeń mogły wysłuchać wspaniałego koncertu piosenkarki z rejonu Topólki Barbary Kalinowskiej, która w koncercie, „Co bez miłości wart jest ten świat” uzmysłowiła zgromadzonym i nie tylko, że warto kochać. Był to stylowy, energetyczny koncert z nutkami nostalgii, humoru i przede wszystkim radości.


W wykonaniu polskich szlagierów lat 20 i 30 pomagali jej muzycy: Marek Tomaszewski – gitara klasyczna, ukulele basowe, śpiew oraz Paweł Tomaszewski gitara klasyczna,, ukulele basowe, kazoo, banjo, śpiew.

Były piosenki w rytmie tanga, fokstrota, walca, które powstały dzięki połączeniu doskonałych tekstów (m.in. J. Tuwim) i świetnej muzyki (m.in J. Petersburski). Przeboje wykreowane przez przedwojenne teatrzyki i kabarety (np. Qui Pro Quo) oraz filmy (m.in. „Sportowiec mimo woli”, „Piętro wyżej”). To także inne znane piosenki „Mały biały domek”, „Ada to nie wypada”, „Umówiłem się z nią na 9″ , „Barkarola miłości”, „Oczy czarne” oraz ciekawe informacje o artystach z minionych lat, piękne stroje, wspólne śpiewy z publicznością .

Wspaniałe swoje wyroby serwowały Panie z Radziejowskiego Koła Gospodyń Wiejskich.

Karol Szmagalski

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: