IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

29 września 2022

W dniach 21-22 września 2022 r. uczestniczyliśmy w IX Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie. Braliśmy udział we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez organizatorów Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora.


Pierwszego dnia w Kinie „Kijów” mieliśmy możliwość bezpłatnego przebadania się i otrzymania porady lekarskiej (badania kardiologiczne, ciśnienia, słuchu, wzroku, badania cukru, pomiar masy ciała ). Otrzymaliśmy ulotki i różne prezenty związane z poprawą zdrowia. Ciekawe były wykłady o bezpieczeństwie, aktywizacji seniorów oraz seans filmowy.

Główna część Senioraliów to 22 września. Inauguracja to uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim a następnie przejście ulicami Krakowa do Parku im. Henryka Jordana. Byliśmy prawie na czele pochodu i robiliśmy furorę swoim ubiorem – piękne koszulki i apaszki z motywem fajansowym oraz dzięki naszej seniorce Eli Ryszkiewicz w przepięknej stylizacji, która wzbudziła sensację wśród fotoreporterów i nie tylko . Owocem tego zainteresowania była możliwość Jej występu w pokazie „Piękny Styl”. Kibicowaliśmy Jej machaniem naszymi chorągiewkami i okrzykami Włocławek, do naszego entuzjazmu dołączyły inne Stowarzyszenia. Nasz „firmowy” strój” podobał się bardzo – elegancki, ze smakiem. Z nami fotografowały się osobistości festiwalu np. Marek Pilch (kilkakrotnie).  Oprócz możliwości ponownego przebadania się, były punkty gastronomiczne i inne. Odbyły się piękne występy Stowarzyszeń: śpiewy, tańce, pokaz mody, pokaz sportowej aktywizacji Seniorów. Część rozrywkowa Senioraliów wzbudziła największy entuzjazm ( nasz również): koncert Alexandra Martineza, Duo Performance i impreza integracyjna, którą poprowadziła światowej sławy DJ Wika-najstarsza DJ-ka Europy. Pogoda nas nie zawiodła za wyjątkiem kilku momentów ulewnego deszczu. Następnego dnia bolały nas trochę gardła i pobolewały nogi, co nie przeszkodziło nam w zwiedzaniu Dzielnicy Kazimierz części żydowskiej i chrześcijańskiej. Wracając do domu zwiedziliśmy Sanktuarium w Łagiewnikach.  Dziękujemy p. Pawłowi Skibińskiemu za bezpieczny przejazd. Podsumowując, z hukiem zaistnieliśmy na IX Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie,  nawet poproszono nas, abyśmy przygotowali różne publiczne wystąpienia na X Senioralia.

 

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: