Informacja z posiedzenia Klubu Dyskusyjnego

26 czerwca 2017

W dniu 14.06.2017r. odbyło się posiedzenie Klubu Dyskusyjnego na którym omawiano powieść Szczepana Twardocha pt. „Król”. Treścią powieści są wspomnienia emerytowanego żołnierza Mosze Inbara /a może nie , może on nie istnieje/.


Osoba głównego bohatera jest postacią niejednoznaczną , dającą czytelnikowi możliwość ustalenia własnego zakończenia powieści a tym samym losów głównego bohatera. Akcja powieści w znakomitej większości dzieje się w Warszawie w roku 1937.Warszawie podzielonej na dwa światy, polski i żydowski, biedny i bogaty, świat zła i przemocy, traktowania kobiet oraz zakamarki polityki. Autor przeskakuje wątkami pokazując mroczne oblicze polityki, rodzącego się antysemityzmu i to co znamy ze współczesności czyli haracze, zwalczanie się politycznych ugrupowań. Książka brutalna, ale nie można się od niej oderwać.
Jednak nie samą dyskusją Klubowicze żyją, równie przyjemną stroną naszych spotkań są uroczystości nazwijmy to towarzyskie jak np. imieniny Członków. Tym razem też tych sympatycznych chwil nie zabrakło ,była Janeczka , Dziunia, Elżbieta.
Ponieważ było to ostatnie spotkanie w tym roku akademickim , uczestnicy spotkania w sposób szczególny podziękowali Tadeuszowi
Bojarskiemu za hojne i bezinteresowne dzielenie się swoją ogromną wiedzą z pozostałymi. Brawa należą się również pozostałym
Klubowiczom za stworzenie wyjątkowej atmosfery , perfekcyjne przygotowanie do dyskusji i 100% frekwencję. Brawa dla wszystkich.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: