Inauguracja nowego roku w KDUTW Oddział Radziejów

8 października 2019

W dniu 7 pażdziernika 2019 roku w goscinnych progach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie spotkali się Słuchacze KDUTW Oddział Radziejów na inauguracji kolejnego semestru.


Spotkanie otworzył Przewodniczący Rady Słuchaczy KDUTW Oddział Radziejów Jan Jaworski, który powitał przybyłych słuchaczy a w ich imieniu i własnym naszych gości. Wśród nich z KSW we Włocławku byli:  dr Władysław Kubiak dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, Jerzy Nowacki Prezes Zarządu KDUTW.
 
Wśród gości byli także sekretarza Starostwa Powiatu Radziejowskiego Małgorzata Chłodzińska, dyrektor MiPBP Danuta Wielgosz i dyrektorzy miejscowych szkół: Jacek Malinowski ZSR CKU Przemystka i inni.
 
 Po zapoznaniu z porządkiem obrad słuchaczy i zatwierdzeniu przystąpiono do realizacji programu.
 
 
Jan Jaworski przedstawił dokonania oraz zamierzenia jakie stoją przed naszym Oddziałem. To wystąpienie było przesłanką do zabrania głosu przez naszych gości.  A mianowicie: dr Władysława Kubiaka  – dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie z KSW we Włocławku , Prezesa Zarządu KDUTW Jerzego Nowackiego, którzy w swoich wypowiedziach podkreślali sukcesy jakie odnosi Oddział Radziejów stanowiący wzór do naśladowania. Dobrą organizację, ciekawą tematykę i duże zangazowanie Rady Słuchaczy i jej Przewodniczącego wręczono w imieniu rektora KSW dyplom.
 
Okolicznościowy wykład pt. „II wojna światowa rozpoczęła się w Polsce” wygłosił dr Władysław Kubiak  – dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie z KSW we Włocławku wskazując w nim na to, że II wojna światowa – była największą wojną światową w historii, trwająca od 1 września 1939 do 2 września 1945. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Trwała od 1 września 1939 roku do 8 maja 1945 roku, a w Azji do 2 września 1945 roku. Działania wojenne prowadzono w Europie, Afryce, Azji oraz oceanach. Dokładna liczba ofiar II wojny światowej nie jest znana. Według różnych szacunków mogło w niej zginąć od 50 do ponad 70 mln ludzi.
 
Podniosłym akcentem było wręczenie wyróżnień, podziękowań z okolicznościowych dyplomów.

Wśród wyróżnionych byli : Irena i Zdzisław Wożniakowie z okazji 50 rocznicy ślubu, Mirosława Szynkowska z okazji 75 rocznicy urodzin, Kazimiera Banasiak i Mirosława Łodygowska z okazji 70 rocznicy urodzin.

Na tym spotkanie zakończono.
 
Karol Szmagalski

Album fotek.Tutaj:
https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10221126076402427&type=3

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: