Atmosfera rodzinna w Radziejowie

15 grudnia 2017

W dniu 14 grudnia 2017 roku w podniosłej atmosferze świątecznej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie spotkali się Słuchacze KDUTW Oddz. Radziejów i nie tylko, aby uczestniczyć w spektaklu w wykonaniu aktorów Bydgoskich. Był to program słowno – muzyczny pt. ” KOLĘDNICY ” w wykonaniu aktorów sceny bydgoskiej Wandy, Karoliny i Eugeniusza Rzyskich.


Aktorzy bydgoscy: zaprezentowali program składający się z kolęd i pastorałek śpiewanych w interesującej, wielogłosowej aranżacji, przeplatanych piękną, wzruszającą poezją, ludycznymi opowiastkami, wywiedzionymi z dawnych, a wciąż obecnych tradycji świątecznych, ujętymi w formę monologów i skeczy kabaretowych. To był wyjątkowy koncert. Było sympatycznie, rodzinnie i – co spotęgowało nastrój – widzowie włączali się we wspólne śpiewanie kolęd.

Tego dnia w Radziejowskim Domu Kultury w Radziejowie odbył się wieczorek autorski naszej poetki Małgorzaty Pietrzak, poetką o wielkim dorobku literackim, nagradzaną w kilkunastu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Pani Małgorzata jest członkiem Związku Literatów Polskich. Oprócz poezji zajmuje się też krytyką literacką, pisze teksty piosenek, współpracuje z czasopismami literackimi.

Pisałem o niej na tym portalu.

http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/malgorzata-pietrzak-kujawiak-na-wychodzstwie,2614988,art,t,id,tm.html 

Karol Szmagalski

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: