UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do galeria

Inauguracja Forum Proobronności

środa, 21, czerwiec 2017

W dniu 20 czerwca 2017 roku Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku oficjalnie zainaugurowała działalność FORUM PROOBRONNOŚCI – nowej inicjatywy edukacyjnej, która jest miejscem propagowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, obronności oraz proobronności.

Jak podają twórcy i organizatorzy Forum – Wydział Nauk Społecznych i Technicznych oraz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie i Obronności – to przedsięwzięcie stanowi nawiązanie do pięknej tradycji działających w kraju i za granicą ośrodków popularyzujących wiedzę.

 

To stworzenie możliwości wymiany myśli oraz poglądów ludzi, którym leży na sercu troska o Polskę, dla których „patriotyzm” nie jest tylko pustym słowem. Forum jest miejscem interakcji przedstawicieli świata polityki, nauki oraz gospodarki, którzy w istotny sposób uczestniczą w tworzeniu podstaw szeroko pojętego bezpieczeństwa państwa.
Patronat honorowy nad Forum Proobronności objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski.
Wykład inaugurujący działalność FORUM PROOBRONNOŚCI Kujawskiej Szkoły Wyższej Pt. „Czy jesteśmy bezpieczni? Konflikty i wojny religijne we współczesnym świecie” wygłosiła prof. nadzw. dr hab. Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska - Posłanka na Sejm RP drugiej i czwartej kadencji, doradca prezydenta RP w latach 1998-2001, a w latach 1993-1997 wiceminister spraw wewnętrznych. Podczas wizyty Pani profesor spotkała się również z Rektorem Kujawskiej Szkoły Wyższej prof. nadzw. dr. hab. Stanisławem Kunikowskiem.