UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do galeria

Ogólnopolski turniej klas mundurowych - Krzeszowice 2017

środa, 26, kwiecień 2017

Kolejna III edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych organizowana na terenie Gminy Krzeszowice już poza nami. Do eliminacji, które odbyły się także w naszej szkole przystąpiło ok 200 zespołów reprezentujących szkoły z terenu całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 60 najlepszych zespołów.
W dniu 5 kwietnia 2017 r. najlepsza 60-tka wraz z opiekunami stawiła się  w Remizie OSP w Lgocie, gdzie oficjalnie zostali przywitani przez gen. rez. Mieczysława Bieńka, byłego wiceszefa w Sojuszniczym Dowództwie Transformacyjnym NATO w Norfolk w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Po zakończeniu uroczystego otwarcia turnieju uczniowie podzieleni na grupy przystąpili do rozgrywania konkurencji, które trwały z dużą intensywnością przez kolejne trzy dni. Pogoda nie rozpieszczała w tym roku uczestników zmagań, przez cały czas padał deszcz ze śniegiem i tylko od czasu do czasu „na otarcie łez” zaświeciło upragnione przez wszystkich słońce. Rywalizująca młodzież wykazała wielki hart ducha, ambicji i sportowej rywalizacji.
Głównym przesłaniem Turnieju była szeroko rozumiana promocja służb mundurowych, jak również integracja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami prowadzącymi klasy o profilu mundurowym. Kulminację kilkudniowego współzawodnictwa stanowiło wyłonienie najlepszej szkoły przygotowującej kandydatów do służby w Wojsku, Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.
Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku reprezentowali uczniowie: Radosław Porański z klasy II B LO oraz Krzysztof Smoliński z klasy I Technikum Wojskowego pod kierunkiem Dyrektora Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku mgr Ireneusz Wieczorka. Zespół w finale turnieju zajął 24 miejsce w Polsce. Gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów.

Klasyfikacja generalna III Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych – 2017

I miejsce – zespół w składzie Artur Skrzypczak i Adrian Kowalczyk z ZSP w Białobrzegach. Zwycięzcy otrzymali indeksy na bezpłatne studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, tarczę przechodnią
z wygrawerowanym napisem „Najlepsza Klasa Mundurowa w Polsce” oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę RESCUE SYSTEM.

II miejsce – zespół w składzie Krzysztof Major i Leon Nikolaidi z LO im. Jasińskiego w Warszawie. Zwycięzcy otrzymali indeksy na 3 bezpłatne semestry studiów na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, statuetkę oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę RESCUE SYSTEM.

III miejsce – zespół w składzie Tomasz Jagła i Mariusz Flasiński z XVI LO w Tarnowie. Zwycięzcy otrzymali indeksy na 1 bezpłatny semestr studiów na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, statuetkę oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę RESCUE SYSTEM.