UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do galeria

Projekt pt. „Mówimy nie niskiej emisji” realizowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu

czwartek, 01, grudzień 2016

W dniu 25 listopada br. w KSW odbyło się seminarium poświęcone szkodliwości niskiej emisji. Seminarium prowadził Dziekan WNSiT dr Henryk Stępień, prof. nadzw. KSW.
Referaty przedstawili: mgr Halina Bugajska z KSW na temat wpływu niskiej emisji na zdrowie, mgr Zygmunt Katolik z MPEC Włocławek – na temat prac prowadzonych przez to przedsiębiorstwo na terenie Włocławka, mgr Justyna Kwiatkowska – na temat zadań Inspekcji Ochrony Środowiska w zakresie ochrony powietrza na terenie strefy – miasto Włocławek, dr Zbigniew Brenda – na temat aspektów niskiej emisji w praktyce planowania przestrzennego oraz dr Maria Palińska – na temat edukacji ekologicznej związanej z niską emisją.
W seminarium wzięli udział przedstawiciele samorządów oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Akademickich. Specjalnym gościem była pani Anna Ciesielska – Kierownik Delegatury Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska we Włocławku.
Podstawowym celem seminarium było poszerzenie wiedzy słuchaczy dotyczącej szkodliwości niskiej emisji, a także możliwości wpływu społeczeństwa oraz szeregu instytucji i przedsiębiorstw na poprawę sytuacji w tej dziedzinie. Tematyka seminarium znalazła duże zainteresowanie wśród jego słuchaczy.