UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do galeria

Uczelnia oraz Zespół Szkół Akademickich KSW gospodarzem eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych

wtorek, 24, listopad 2015

W sobotę 21 listopada Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku oraz Zespół Szkół Akademickich gościli uczestników eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych – Ostróda 2016. W eliminacjach wystartowały 53 zespoły dwuosobowe czyli łącznie 106 zawodników (więcej niż na eliminacjach w Krakowie) z 8 województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podlaskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i

zachodniopomorskiego.  W gronie zakwalifikowanych do finału w Ostródzie znalazła się reprezentacja z  naszego Zespołu Szkół Akademickich. Eliminacje składały się z dwóch części: testu wiedzy  obejmującego zakres wiedzy ogólnej dotyczący służb mundurowych, historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie  oraz testu sprawności fizycznej. Cała impreza pokazała wielkie zaangażowanie młodzieży w uzyskanie jak najlepszej lokaty, a miłym zaskoczeniem była postawa dziewcząt, które niejednokrotnie przewyższały umiejętnościami chłopców. Podziękowania za sprawne wsparcie logistyczne i medyczne należą się Dyrektorowi Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych mgr. Ireneuszowi Wieczorkowi oraz grupie studentów II roku Bezpieczeństwa Narodowego: Monice Siennej, Arlecie Gruszczyńskiej, Sebastianowi Tuszyńskiemu i studentce II roku Pielęgniarstwa Sylwii Rykowskiej. Dziękujemy za wspaniale zorganizowaną pomoc ze strony Dyrektora i uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół Akademickich KSW we Włocławku.

Celem eliminacji było wyłonienie 90 zespołów dwuosobowych, które w dniach 8-10 kwietnia 2016 roku zmierzą się w finale ogólnopolskiego turnieju w Ostródzie. Zwycięski zespół będzie reprezentował nasz kraj na „Cadet World Championship - 2016”.
Sobotnie eliminacje odbyły się w budynkach dydaktycznych Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku przy ul. Okrzei 94 i 94A. Test wiedzy przeprowadzony zostanie w sali 104 I p. Collegium Maius KSW, test sprawnościowy - w sali gimnastycznej (parter) w Collegium Maius KSW.