UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Dlaczego warto wybrać kierunek Bezpieczeństwo Narodowe w KSW we Włocławku?

poniedziałek, 23, kwiecień 2018

Studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe kojarzą się na ogół z karierą zawodową w służbach mundurowych. To prawda ale spektrum możliwości po ich ukończeniu jest o wiele szersze. Wynika to w szczególności z istoty bezpieczeństwa jako samodzielnej dyscypliny wywodzącej się z obszaru nauk społecznych. Studiujący bezpieczeństwo narodowe obcują z imponującą wiedzą wywodzącą się nauk tj. historia, socjologia, politologia, psychologia, ekonomia, prawo, stosunki międzynarodowe, geografia, zarządzanie. To ważny atut tego kierunku.

Przedmiotem kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe jest całokształt problematyki bezpieczeństwa zarówno w wymiarach: wewnętrznym (państwo), narodowym jak i także międzynarodowym. Poprzez swą interdyscyplinarność proponowany profil koncentruje się na współczesnych systemach bezpieczeństwa w wymiarach militarnym i niemilitarnym (bezpieczeństwo polityczne, ekonomiczne, geopolityczne, kulturowe, militarne, publiczne, powszechne, społeczne. Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe obejmują kształcenie w zakresie funkcjonowania różnorodnych organizacji oraz instytucji o charakterze międzynarodowym, państwowym, rządowym i samorządowym, sektorem społecznym oraz prywatnym. Tak szeroki obszar edukacji pozwala zdobyć wszechstronną wiedzę dotyczącą wielu aspektów bezpieczeństwa niezbędną do zrozumienia istoty tej kategorii oraz do rozpoznawania, przeciwdziałania zagrożeniom. Podkreśla to nie tylko elitarność prezentowanego kierunku, ale przede wszystkim stanowi doskonałą ofertę edukacyjną dla osób wiążących swoją karierę z szeroko pojętą administracją państwową, organizacjami o charakterze międzynarodowym (OBWE, UE, ONZ, NATO) oraz ze służbami mundurowymi.
Działająca od ponad 20 lat Kujawska Szkoła Wyższa oferuje zainteresowanym studiami na kierunku Bezpieczeństwo narodowe – studia I stopnia (licencjackie) i II stopnia (magisterskie), na specjalnościach wpisujących się w praktyczny a zarazem interdyscyplinarny profil kształcenia. Profesjonalna kadra wykładowców – teoretyków i praktyków bezpieczeństwa, życzliwa atmosfera oraz bogaty pakiet stypendialny sprzyjają studiowaniu na tym kierunku.

Szczegółowe informacje:

Bezpieczeństwo narodowe - studia I stopnia (licencjackie)
Bezpieczeństwo narodowe - studia II stopnia (magisterskie)