UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Ks. Janusz Stanisław Pasierb – Zanurzony w Bogu, sztuce i poezji. 25 lat po śmierci. Zaproszenie na sympozjum

poniedziałek, 12, marzec 2018

Prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku i JE ks. bp dr Wiesław Alozy Mering Biskup Włocławski  zapraszają w najbliższą sobotę 17 marca 2018 roku na sympozjum poświęcone ks. Januszowi Stanisławowi Pasierbowi - znanemu polskiemu poecie i eseiście, historykowi oraz wybitnemu znawcy kultury i sztuki. To drugie już wydarzenie poświęcone ks. Pasierbowi a przygotowane wspólnie przez Kujawską Szkołę Wyższą (wtedy WSHE) i Diecezję Włocławską. 


15 lat temu w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zorganizowane było sympozjum o tej tematyce.  Tegoroczne uroczystości rozpoczną się o godz.10.00 Mszą św. w bazylice katedralnej we Włocławku, pod przewodnictwem JE ks. bp. dr. Andrzeja Suskiego z homilią JE ks. bp. prof. dr hab. Michała Janochy.
Następnie zapraszamy na godz.11.30 do Collegium Novum Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku przy ul. Okrzei 94A (aula nr 10 na I piętrze) na sympozjum, gdzie w pierwszej jego części będą wystąpienia poświęcone działalności naukowej i kulturalnej ks. Pasierba a w drugiej części - wspomnienia o Nim.


Zaproszenie na Sympozjum:

https://youtu.be/Z0bdaUYSXYs

Produkcja: wloclawek.q4.pl

 

Program sympozjum:
• KSIĄDZ JANUSZ PASIERB JAKO POETA DIALOGU – JE ks. bp prof. dr hab. Wiesław Śmigiel – Biskup Toruński
• „MAŁE OJCZYZNY UCZYĄ ŻYĆ W OJCZYZNACH WIELKICH, W WIELKIEJ OJCZYŹNIE LUDZI”!? – prof. dr hab. Józef Borzyszkowski – Uniwersytet Gdański
• ŚWIADECTWA O KS. JANUSZU STANISŁAWIE PASIERBIE
- JE ks. bp dr Andrzej Suski – Diecezja Toruńska
- Maria Wilczek – honorowa Prezes Polskiego Związku Kobiet Katolickich
- ks. kan. Wincenty Pytlik – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy