UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Uczelnia wspiera działania popularyzujące naukę i wiedzę przygotowane przez młodzież

poniedziałek, 26, luty 2018

Włocławska uczelnia chętnie wspiera działania popularyzujące naukę i wiedzę realizowane przez szkoły ponadgimnazjalne z Włocławka i regionu. W tę aktywność wpisuje się udział, od kilku lat, Kujawskiej Szkoły Wyższej w projektach edukacyjnych III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku pn. „Wspólna przeszłość kluczem do przyszłości”. Podobnie jest i w tym roku.

 

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest tematowi - „Polska i Stany Zjednoczone Ameryki Północnej – wzajemne relacje od II wojny światowej do czasów współczesnych”. Projekt adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.
W dniu 8 lutego, podczas I etapu projektu edukacyjnego, przedstawiciel naszej Uczelni – dr inż. Adam Rejmak, Dziekan Wydziału Nauk Technicznych (obecnie Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych) znalazł się w gronie prelegentów, którzy odnieśli się do problematyki tegorocznej edycji przedsięwzięcia. Wygłosił On prelekcję pt. „Pułkownik Ryszard Kukliński – patriota czy zdrajca?”. Kolejny etap projektu, to organizowana w najbliższy czwartek 1 marca debata z udziałem młodzieży, gdzie do grona ekspertów oceniających jej przebieg został zaproszony przedstawiciel Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku – dr inż. Adam Rejmak.