UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Finał pierwszego „Szkolenia wstępnego” w formule on-line

poniedziałek, 05, luty 2018

31 stycznia br. zakończyło się, realizowane z inicjatywy Rektora, prof. nadzw. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego, przedsięwzięcie, nazwane „Szkoleniem wstępnym dla studentów pierwszego roku studiów KSW”. Było prowadzone wyłącznie w formule on-line, wpisując się w misję Uczelni: „Innowacyjność, proobronność, e-learning”. Szkolenie, które zakończyło w sumie 472 studentów, było dostępne na uczelnianej platformie LMS ILIAS od 31 października 2017 roku. Moduły tematyczne opracowano w Centrum E-learningu KSW, na podstawie materiałów przekazanych przez podmioty Uczelni zaangażowane dotychczas w „Dzień zerowy”.
Takie rozwiązania są stosowane z powodzeniem w wielu uczelniach polskich oraz zagranicznych, pozwalając na oszczędność nie tylko czasu, ale wydatków na przejazd z miejsca zamieszkania do Uczelni i materiałów biurowych niezbędnych do prowadzenia testów i zaliczeń. Przyjęcie wariantu on-line w KSW możliwe było dzięki zmienionym, od bieżącego roku akademickiego, zasadom prowadzenia „Dnia zerowego” (cykl spotkań, informacji oraz obowiązkowych szkoleń związanych z wprowadzeniem nowo przyjętych studentów w realia Uczelni). Kluczowym elementem było wykorzystanie funkcjonalności uczelnianej platformy LMS ILIAS. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii Uczelni, nie było konieczności specjalnego pojawiania się studentów w jej murach w trakcie „Dnia zerowego”. Zasób na platformie obejmował moduły tematyczne, ankiety oraz testy dot.: 1). wprowadzenia do platformy LMS ILIAS, 2). informacji ogólnych o KSW, 3). szkolenia BHP, 4). szkolenie bibliotecznego, 5) praw i obowiązków studenta. Zapoznanie się materiałami oraz pozytywne zaliczenie testów stanowiło warunek wygenerowania przez platformę LMS ILIAS zaświadczenia ukończenia, z indywidualnym kodem QR.
Warto podkreślić pozytywny odbiór "szkolenia wstępnego" przez samych studentów, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach ankiet końcowych zrealizowanych przez uczestników szkolenia on-line na platformie e-learningowej KSW we Włocławku.


POBIERZ cały artykuł