UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

niedziela, 03, grudzień 2017

Już w przyszły czwartek 7 grudnia po raz drugi do Grudziądza zawita Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, który w swych zamierzeniach ma wzmacniać budowanie pozytywnych relacji między światem nauki i kultury a otoczeniem gospodarczym a także wspierać postawy otwartości intelektualnej, poznawczej i emocjonalnej na współczesność i przyszłość. Festiwal popularyzuje naukę i wiedzę, wspiera aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym miasta.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Grudziądza. Organizatorem grudziądzkiej edycji jest Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku – Zamiejscowy Wydział Mechaniczny w Grudziądzu.
W części dopołudniowej przygotowane zostały wykłady z nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych i humanistyki. Spotkania, adresowane w szczególności do młodzieży grudziądzkich szkół ponadgimnazjalnych, odbędą się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu przy ul. Czernieckiego 5.
Natomiast o godz.18.00 w Marinie Grudziądz z okazji Roku Wisły zapraszamy na spotkanie z kpt. Romanem Zamyślewskim, który opowie o „Możliwości wykorzystania Wisły w transporcie i energetyce oraz rozbudowa infrastruktury szlaku wodnego dla poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.” Będzie to wykład w oparciu o dane zebrane podczas rejsu barką transportową z kontenerami na trasie Gdańsk – Warszawa w kwietniu 2017 roku.
Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Informacje pod tel. 734 413 415, 660 457 526, 660 722 691