UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Budownictwo – kierunek inżynierski KSW pozytywnie oceniony!

piątek, 06, październik 2017

Dobra nowina dla studentów i kandydatów na studia inżynierskie na Budownictwie w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku! Polska Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną ocenę dla tego kierunku prowadzonego na Wydziale Nauk Technicznych (Uchwała nr 465/2017 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 21 września 2017 roku).
Oznacz to, że studia I stopnia o profilu praktycznym na kierunku Budownictwo w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku spełniają standardy programowe, kadrowe i organizacyjne. Co istotne, spośród przyjętych przez Polską Komisję Akredytacyjną ośmiu kryteriów jakościowych oceny programowej, kryterium: współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym w procesie kształcenia uzyskało ocenę wyróżniającą. Natomiast pozostałe kryteria: koncepcja kształcenia i jej zgodność z misją i strategią uczelni, program kształcenia oraz możliwość osiągnięcia zakładanych efektów kształcenia, skuteczność wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia, kadra prowadząca proces kształcenia, umiędzynarodowienie procesu kształcenia, infrastruktura wykorzystywana w procesie kształcenia, opieka nad studentami oraz wsparcie w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenie, otrzymały ocenę pozytywną.
Akredytacja dla kierunku Budownictwo, zgodnie z przyjętymi procedurami PKA, została przyznana do roku akademickiego 2022/2023.