UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Nowość! Studia magisterskie na Bezpieczeństwie narodowym

poniedziałek, 17, lipiec 2017

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku poszerza swoją ofertę edukacyjną o kolejną nowość. Od nowego roku akademickiego 2017/2018 Uczelnia oferuje 2-letnie studia magisterskie o profilu praktycznym na kierunku Bezpieczeństwo narodowe. Dla naszych kandydatów przygotowaliśmy dwie ciekawe, zgodne z wyzwaniami współczesności specjalności:
Cyberbezpieczeństwo i Proobronność

Cyberbezpieczeństwo:

Studia przygotowują specjalistów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony informacji, zdolnych do samodzielnej pracy na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem systemów bezpieczeństwa informacji oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych. Celem studiów jest także przygotowanie do rozpoznania, identyfikowania i przeciwdziałania zachowaniom zagrażających bezpieczeństwu w sieci, w szczególności przestępczości internetowej.
Absolwent studiów drugiego stopnia dysponował będzie m.in. wiedzą i umiejętnościami w zakresie funkcjonowania systemów bezpieczeństwa w sieci oraz metod i środków realizacji założeń bezpieczeństwa w sieci.


Proobronność:

Specjalność dedykowana jest żołnierzom zawodowym Wojska Polskiego oraz osobom, które po zakończeniu studiów chciałyby rozpocząć pracę w polskich siłach zbrojnych lub instytucjach, które realizują zadania obronne, bądź zajmują się problematyką bezpieczeństwa i obronności kraju. Dotyczy ona zagadnień związanych z przygotowaniem i utrzymywaniem stałej gotowości obronnej państwa w okresie pokoju oraz jego obroną w czasie wojny.
Absolwenci tej specjalności będą m. in. posiadali wiedzę dotyczącą zewnętrznych uwarunkowań obronnych RP, koncepcji obronności naszego kraju, sytemu obrony państwa, roli sił zbrojnych w systemie obronny państwa, przygotowań obronnych Polski i kierunku transformacji jej systemu obronnego. Będą potrafili podejmować także praktyczne działania związane z powyższą problematyką, z osobistym udziałem w działaniach obronnych włącznie.

Można już składać dokumenty. Studia magisterskie na Bezpieczeństwie narodowym adresowane są do absolwentów studiów licencjackich z Bezpieczeństwa narodowego i Bezpieczeństwa wewnętrznego ale również do absolwentów innych kierunków społecznych, humanistycznych i technicznych.
Więcej na http://ksw.wloclawek.pl/pl/rekrutacja/studia-ii-stopnia/bezpieczenstwo-narodowe