Studia podyplomowe

Praktyczna rachunkowość i finanse

OFERTA KSZTAŁCENIA

Wydział:
Wydział Nauk Społecznych i Technicznych


Tryb studiów:


Czas trwania studiów:

2 semestry


Lokalizacja:
Włocławek

2 semestry – 220 godzin

Absolwent studiów podyplomowych Praktyczna rachunkowość i finanse jest wyposażony w rozległą wiedzę o charakterze ogólnym i specjalistycznym z zakresu rachunkowości, finansów i controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Posiada umiejętności dekretowania i ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych, analizowania danych finansowych w oparciu o arkusz kalkulacyjny Excel, kalkulowania i rozliczania kosztów wytworzenia, funkcjonowania systemów informacyjnych w produkcji, obsługi informatycznych systemów płacowych i finansowo-księgowych, działania contollingu. Uzyskana wiedza pozwoli
również na przygotowanie się kandydatów do egzaminu o licencję na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Szeroka tematyka kalkulowania i rozliczania kosztów wytworzenia jest niezbędna podstawą nie tylko dla pracowników działów analiz finansowych i controllingu, ale również dla właścicieli i dyrektorów finansowych firm produkcyjnych, zainteresowanych rozważaniem tego zagadnienia na przykładzie własnych przedsiębiorstw.

Opłaty:

Opłata za cały tok studiów — 2.400,00 zł

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku oferuje następujące pakiety zniżek:

 

program rodzina PROGRAM RODZINA obejmuje obniżone o 10% czesne na studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku dla członków rodziny: rodzeństwo (pierwsza linia pokrewieństwa), rodzice – dziecko, małżeństwo jednocześnie podejmujących naukę na studiach podyplomowych
program team work PROGRAM TEAM WORK obejmujący obniżone o 10% czesne na studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku dla pracowników z jednej firmy (co najmniej 5 osób jednocześnie składających dokumenty na ten sam kierunek studiów podyplomowych)
program absolwent I II PROGRAM ABSOLWENT STUDIÓW PIERWSZEGO i DRUGIEGO STOPNIA WSHE WE WŁOCŁAWKU obejmujący obniżone o 20% czesne na studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku dla absolwentów studiów pierwszego lub drugiego stopnia WSHE we Włocławku
program absolwent podypl PROGRAM ABSOLWENT STUDIÓW PODYPLOMOWYCH WSHE WE WŁOCŁAWKU obejmujący obniżone o 10% czesne na studiach podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku dla absolwentów studiów podyplomowych WSHE we Włocławku
program dwa dyplomy PROGRAM DWIE PODYPLOMÓWKI obejmuje obniżone o 50% czesne dla osób realizujących jednocześnie dwa kierunki studiów podyplomowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku (zniżka dotyczy drugiego kierunku studiów podyplomowych)

Adresaci studiów:

Studia podyplomowe są przeznaczone dla pracowników pionów ds. finansów i zarządzania majątkiem. W szczególności dla właścicieli firm produkcyjnych chcących zapoznać się z systemami kalkulowania i rozliczania kosztów wytworzenia, dyrektorów finansowych, pracowników biura prognoz finansowych i analiz ekonomicznych, pracowników wszelkich działów księgowych ze wskazaniem na księgowość w firmach wytwarzających dobra konsumpcyjne, a także dla innych osób zainteresowanych zdobywaniem kwalifikacji łączących się z problematyką rachunkowości, finansów i controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Możliwości pracy po studiach:

Studia podyplomowe mają za cel przygotowanie absolwentów do pracy na stanowiskach samodzielnych księgowych bilansistów, a osoby, które posiadają doświadczenie księgowe do pracy na stanowiskach głównych księgowych w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Organizator:

Wydział Nauk Społecznych i Technicznych
KSW we Włocławku

Składanie dokumentów:
Akademickie Centrum Kształcenia Podyplomowego
pl. Wolności 1
87-800 Włocławek
pok. 26A
tel. 
660 716 709
660 717 370
660 718 362
e-mail: ackp@ksw.wloclawek.pl

Godziny pracy:
poniedziałek – czwartek 08.00 – 15.30
piątek 08.00-15.00
sobota 8.00-13.00 – w soboty dokumenty przyjmowane są w pok. nr5, Collegium Novum KSW, ul. Okrzei 94A (w dniach 22.06.2019 i 17.08.2019 biuro nieczynne)

 

 

 

 

Katarzyna Wesołowska

Absolwentka kierunku Praktyczna rachunkowość i finanse

Moim zdaniem studia podyplomowe „Praktyczna rachunkowość i Finanse” prowadzone przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku umożliwiają studentom w pierwszej kolejności poszerzenie dotychczasowej wiedzy ekonomicznej. Zajęcia prowadzą nie tylko wykładowcy, którzy są częstokroć teoretykami, ale także praktycy, mający biura rachunkowe. Dzięki tym ostatnim mamy możliwość poznania między innymi specyfiki działalności biura rachunkowego, co powinno zachęcić nas do podjęcia działalności tego samego rodzaju.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-15.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: