Studenci zwiedzali elektrownię wodną

Dział Promocji KSW 18 Kwi , 2019 0 Comments

Studenci zapoznali się ze schematem elektrycznym obiektu oraz zasadą jego działania przy schemacie elektrycznym i rzucie przekroju poprzecznego elektrowni. Następnie wszyscy udali się do komory będącego w ruchu generatora. Zapoznali się także z tablicami sygnalizacyjnymi i poszczególnymi urządzeniami w obiekcie. Na zewnątrz obejrzeli transformatory blokowe oraz urządzenia średniego i wysokiego napięcia. Pod koniec studenci przeszli szybem pod dnem zbiornika włocławskiego, gdzie zapoznali się z systemami bezpieczeństwa włocławskiej zapory.

 

Zajęcia praktyczne na włocławskiej zaporze

Dział Promocji KSW 17 Kwi , 2019 0 Comments

Obejmowały one w części pierwszej pomiary wielkości przepływu wody w rzece Zgłowiączce oraz w części drugiej zwiedzanie wybranych obiektów hydrotechnicznych stopnia wodnego we Włocławku. W ramach pobytu na stopniu wodnym studenci zapoznali się, m.in. z budową, parametrami technicznymi i funkcjonowaniem jazów oraz śluzy. W podsumowaniu, które odbyło się w siedzibie Zarządu Zlewni we Włocławku Obiekt Hydrotechniczny – Stopień Wodny we Włocławku, omówiono kwestie związane z budową kolejnego stopnia wodnego na Wiśle poniżej Włocławka.

„Granice uporczywej terapii” – panel dyskusyjny

Dział Promocji KSW 09 Kwi , 2019 0 Comments

Wystąpienia przygotowali:

Anna Smolińska: Terapia daremna w teorii i praktyce.

Iwona Kaczanowska:  Granice uporczywej terapii – dylematy etyczne i poczucie  odpowiedzialności w pracy pielęgniarki.

Aneta Filipiak-Nowaczyk: Uporczywa terapia. Kiedy leczenie staje się uporczywą terapią, kiedy należy je przerwać, czy mamy do tego prawo.

Monika Płoska: Dylematy etyczne u kresu życia w Opiece Paliatywnej.

Beata Sobieszczyk: Zasady etycznego postępowania w perinatalnej opiece paliatywnej.

Barbara Nowak:  Ból i cierpienie, a godność i prawa dziecka chorego w aspekcie  uporczywej terapii.  

Specjalne podziękowanie składamy  Panu Robertowi Słupskiemu, studentowi II roku Kierunku Pielęgniarstwo za sesję zdjęciową.  

Dzień Otwarty na Wydziale Nauk o Zdrowiu

Dział Promocji KSW 01 Kwi , 2019 0 Comments

Spotkanie dedykowane było uczniom klas maturalnych, przedmaturalnych oraz tym wszystkim, którzy zastanawiają się co dalej? Jaki kierunek studiów wybrać? Dzień Otwarty miał na celu umożliwienie podjęcia decyzji dotyczącej dalszej drogi życiowej, w tym edukacyjnej, która rzutuje na przyszłą drogę zawodową. Podjęcie decyzji o dalszej edukacji świadczy o dojrzałości. Wybór właściwego kierunku o odpowiedzialności. Posiadanie umiejętności do podejmowania decyzji, działania i inwestowania wysiłku ma wymiar psychospołeczny. Określenie swoich przekonań, postaw, preferencji może nie być łatwe. Dlaczego?. Na to pytanie pomógł znaleźć odpowiedź zaproszony student psychologii Damian Wojciechowski w sesji pt. „Doradztwo personalne i zawodowe”. Do podjęcia decyzji o wyborze kierunku Pielęgniarstwo przekonywała Iwona Bachman – pielęgniarka posiadająca prawo wykonywania zawodu, czynna zawodowo, pielęgniarka anestezjologiczna i systemu ratownictwa medycznego, studentka I roku uzupełniających studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu KSW. Prezentacja uzupełniona została pokazem umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. O zasadach prawidłowego żywienia, zmianie nawyków i dążeniu do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz wyborze zawodu dietetyka przekonywała Pani mgr dietetyki Oliwia Samoraj, wykładowca nowo tworzonego na Wydziale Nauk o Zdrowiu kierunku dietetyka. Kolejnym obszarem prezentowanym w Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu był kierunek fizjoterapia. Prezentację kierunku rozpoczęła Joanna Kruszewska – studentka III roku fizjoterapii, która przedstawiła specjalistyczną tematykę związaną z fizjoterapią w sporcie. Następnie studenci I roku fizjoterapii jednolitych studiów magisterskich (Wiesław Obrębski, Oliwia Pawińska, Patrycja Jędrzejewska, Emilia Paczkowska, Elżbieta Nowicka) podzielili się refleksją na temat powodów wyboru studiów na kierunku fizjoterapia. Studenci tego kierunku przekonywali, iż po jego ukończeniu istnieje możliwość pracy w zawodzie fizjoterapeuty, który będzie wymagał zaangażowania fizycznego i emocjonalnego i że jest to zajęcie dla osób otwartych, empatycznych, łatwo nawiązujących kontakty z ludźmi, wrażliwych na ludzkie cierpienie i chętnych do pomocy. Wystąpienie uzupełnione zostało prezentacją umiejętności przez Studentów kierunku fizjoterapia pod kierunkiem mgr fizjoterapii Kamili Kalinowskiej nauczyciela akademickiego KSW, która pełniła nadzór merytoryczny nad pokazem.

Składamy szczególne podziękowania dla dyrektorów oraz nauczycieli włocławskich szkół za to, że pozwolili uczniom klas maturalnych i przedmaturalnych doświadczyć kontaktu ze światem medycznym oraz umożliwili młodzieży doświadczyć kontaktu z obszarem zdrowia, który jest obok wiedzy – wartością największą.

Finał IV Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków

Dział Promocji KSW 25 Mar , 2019 0 Comments

Czwarta edycja Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków składała się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych, które przeprowadzone były w lutym br. oraz II etapu, który odbył się w siedzibie Uczelni w dniu 21 marca o godz. 9.00 w auli nr 30 na III piętrze Collegium Novum przy ul. Okrzei 94A. Do II, finałowego etapu przystąpiło 52 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Włocławka i regionu. W oczekiwaniu na werdykt młodzież wraz z nauczycielami uczestniczyła w wycieczce tematycznej we włocławskim zakładzie firmy Geberit.

W IV Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków:

I miejsce i zwolnienie z czesnego przez cały okres trwania studiów w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku – Dawid Żuchowski – uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie. Opiekun – Monika Zalaś

II miejsce i zwolnienie z czesnego przez okres 4 semestrów trwania studiów w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku – Karol Bieliński – uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Opiekun – Beata Ziętek

III miejsce i zwolnienie z czesnego przez okres 2 semestrów trwania studiów w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku – Patryk Pawłowski – uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie. Opiekun – Monika Zalaś

Opiekunowie nagrodzonych laureatów otrzymali podziękowania oraz 50% zniżki w czesnym na wybranych studiach podyplomowych.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w piątej edycji Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków.

„Oni walczyli o niepodległą Polskę”

Dział Promocji KSW 22 Mar , 2019 0 Comments

Zaproszenie do udziału w sympozjum skierowane zostało do młodzieży szkół średnich we Włocławku.

Sympozjum odbyło się w dniu 21 marca 2019 r. z udziałem słuchaczy Stowarzyszenia Włocławski Uniwersytet Seniora oraz młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych, III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 r. Z tych właśnie szkół pochodzili uczniowie, będący autorami biogramów osób z Włocławka i terenu Kujaw, którzy walczyli o niepodległość Polski.

Oto autorzy prezentacji i ich bohaterowie:

– Mateusz Modrzejewski, kl. 1A, Akademickie Liceum Ogólnokształcące –ZSzA – Jan Woźnicki

– Oliwia Politowicz, kl. If – LMK – Witold Emil Piesecki

– Gabriel Gryglewski, kl. 1 f LMK – Stanisław Boryssowicz

– Zuzanna Chojnicka, LMK – Izabela Zbiegniewska

– Emilia Jabłońska, LMK – Hugo Muhsam

– Wiktoria Durmowicz, LMK – Ludwik Bauer

– Weronika Baranowska, 1B, Akademickie Technikum Wojskowe, ZSA – Kazimierz Piotrowski

– Weronika Betlińska, kl. If LMK – Zofia Degen-Ślusarska

– Dawid Górski, Zespół Szkół Technicznych – Jerzy Zygmunt Bojańczyk

Wszyscy autorzy prezentowanych biogramów otrzymali w nagrody.

Wizyta we Lwowskim Państwowym Uniwersytecie Kultury Fizycznej

Dział Promocji KSW 28 Lut , 2019 0 Comments

Uczelnia lwowska została założona w 1946 roku na bazie Lwowskiego Technikum Kultury Fizycznej. W swojej historii uniwersytet przygotował ponad 100 mistrzów i medalistów mistrzostw świata oraz Europy i Igrzysk Olimpijskich.

W trakcie pobytu we Lwowie podpisana została przez władze rektorskie umowa bilateralna, która określa zakres współpracy w nadchodzących pięciu latach. Umowa obejmuje wymianę wykładowców i studentów, odbywanie praktyk zawodowych, wspólne działania naukowe oraz realizację zadań w zakresie programów badawczych. Już w marcu 2019 pierwszym wspólnym projektem będzie złożenie wniosku w programie Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, który finansuje planowaną wymianę studentów między uczelniami.

Mikołajki z ERASMUS+

iP-m5T 07 Gru , 2018 0 Comments

Uczestnicy wyjazdów organizowanych przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku w trakcie sesji prezentacji zapoznali uczestników spotkania z relacjami z wizyt w różnych krajach Europy.

Joanna Skiba, kierująca punktem RPI we Włocławku przekazała też informacje o najnowszym programie ‚Ponadnarodowa mobilność młodzieży’ i o możliwościach finansowania działań.